Dnes je sobota 4. prosinec, svátek má Barbora.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Sportovní hala v Dobříši se dočkala rekonstrukce

přidáno: 04. 08. 2017

První etapa rekonstrukce sportovní haly je už v plném proudu. Dobříšské děti i sportovci se tak mohou od října těšit na nový povrch i hlediště.

Opravy sportovní haly byly zahájeny bouracími pracemi na začátku července. Konkrétně se jednalo o vybourání části stávajícího hlediště a původního japexového povrchu, s následným položením nové dřevěné podlahy včetně doplnění sportovního zařízení. To vše by mělo být dokončeno k poslednímu září.

Vítězem výběrového řízení na rekonstrukci se stala společnost SPORTOVNÍ PODLAHY ZLÍN, s. r. o., která v těchto dnech pomalu ukončuje bourací práce.

Na to, jak rekonstrukce probíhá, jsme se zeptali radního Radka Vystyda, který byl probíhající práce s dalšími zástupci města zkontrolovat přímo na místě:

V jaké fázi je nyní rekonstrukce?

Rekonstrukce je v současné době ve fázi bouracích prací a odstraňování staré stávající podlahy s tím, že nyní začaly práce na úpravě hlediště.

V čem bude mít dřevěný povrch výhodu oproti minulému japexovému?

Snad jakýkoli jiný povrch bude lepší než současný asi čtyřicet let starý sportovní povrch. Rozhodně bude nová podlaha pro zdravý šetrnější. Velkou předností nového povrchu bude zejména šetrnost vůči kloubům sportovců a splnění základních potřeb hlavně pro sportovní účely, kterým bude sloužit především.

Stihnou se plánované opravy hlediště i sportovního povrchu v daném termínu do konce září?

Předpokládáme, že ano. Veškeré práce probíhají dle daného harmonogramu a bez jakýchkoli problémů.

Počítáte s větším využitím sportovní haly po její rekonstrukci nebo naopak s nějakými omezeními?

Určitě se nepočítá s žádným omezením, ba naopak. Celou sportovní plochu bude možné rozdělit na tři samostatná sportovní hřiště, pomocí lehkých sítí. Budeme tak moci halu mnohem více využívat hlavně pro potřeby škol. Dle požadavku zde vzniknou prostory pro různé hry, turnaje nebo jiné akce s možností rozdělení plochy či využití celého velkého prostoru.  V hale budou umístěny koše pro basketbal, sítě na volejbal, nohejbal, tenis, samozřejmě nebudou chybět brány pro házenou, florbal a další sportovní vybavení.

Pan Radek Vystyd nám navíc upřesnil, že plánovaná druhá etapa, ve které by mělo dojít k zateplení objektu, je v současné době ve fázi příprav projektové dokumentace, tak aby město mohlo požádat o dotaci.

Věřme tedy, že vše půjde podle plánu a nejen děti ze škol budou moci halu od konce září opět naplno využít. Celý průběh rekonstrukce pro vás budeme i nadále sledovat. Během září pak přinese naše redakce další aktuální informace.

autor článku: redakce DA