Dnes je středa 5. srpen, svátek má Oldřiška,
je Světový den boje za zákaz jaderných zbraní.

Z našeho města

Plány na rekonstrukci zimního stadionu dostávají jasnější podobu

přidáno: 11. 05. 2017

Plánovaná rekonstrukce zimního stadionu v Dobříši se přibližuje samotné realizaci. Napomohla tomu informace z Ministerstva životního prostředí o plánovaném rozhodnutí o možnosti poskytnutí dotace z prostředků OPŽP na přelomu května a června letošního roku. Tato investiční akce zajišťující změnu technologie chlazení, s celkovými náklady ve výši cca 22 milionů korun, má být dotací pokryta přibližně ze 75 % celkových nákladů.

Zároveň s rekonstrukcí chladícího zařízení a ledové plochy by měla probíhat i výstavba nového zastřešení zimního stadionu. Bylo upuštěno od varianty provést zastřešení formou nafukovací haly, protože toto řešení se jeví jako krátkodobé, a plánovaná je tedy ocelová konstrukce, která by byla zároveň zateplená. Toto řešení s sebou přináší nejen úsporu nákladů na provoz haly, ale přirozeně také prodlužuje bruslařskou sezónu. Financování zastřešení bude předmětem dalšího jednání zástupců města.

Aby nedošlo ke zbytečné časové prodlevě mezi udělením dotace a samotnou realizací, proběhla schůzka za účasti starosty Dobříše Mgr. Stanislava Vacka, předsedy komise pro místní rozvoj a radního Dobříše Radka Vystyda, zástupce projektanta Architep HK, s.r.o. Ing. arch. Pavla Čeverného a vedoucího odboru místního rozvoje Ing. Miloslava Modlíka. Výsledkem této schůzky je příprava časového harmonogramu tak, aby v okamžiku poskytnutí dotace již byla připravena zadávací dokumentace pro výběr dodavatele stavby, která musí být zároveň předložena poskytovateli dotace. Následně se může vyhlásit výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce a zahájit samotnou stavbu. Stavební povolení na tuto rekonstrukci již bylo vydáno.

Ideálním cílem je otevření rekonstruovaného stadionu do začátku zimní sezóny nebo nejdéle do konce letošního roku.

I. etapa rekonstukce zimního stadionu počítá s novým zastřešením a změnou technologie chlazení | zdroj foto:  Architep HK, s.r.o.

 

autor článku: redakce DA