Dnes je sobota 4. prosinec, svátek má Barbora.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Ve sportovní hale bude umístěn jiný typ povrchu než bylo v plánu

přidáno: 13. 09. 2017

Rozsáhlá rekonstrukce dobříšské sportovní haly je v plném proudu. Na doporučení stavebního dozoru byl však doporučen jiný povrch, než byl původně plánovaný. Ohrozí tato změna dokončení stavby?

Práce na dobříšské sportovní hale byly zahájeny začátkem července. Celá rekonstrukce první etapy bude stát více než 5 mil. Kč. Od té doby, jak jsme vás informovali v srpnovém článku, proběhly v hale bourací práce. Nyní mělo dojít k položení nové dřevěné podlahy. Nicméně na doporučení stavebního dozoru byla provedena změna typu povrchu.

Místo palubovky bude položena šetrnější podlaha pro děti

Oproti dřívějšímu plánu, kdy měla být ve sportovní hale vytvořena dřevěná podlaha z podlahové lamely s povrchovou úpravou, byla vybraná vysokozátěžová podlaha „Boflex champion“ s nášlapnou vrstvou Stobigym. „Pro tuto změnu jsme se rozhodli po jednání a doporučení s dodavatelskou firmou. Tento typ je šetrnější a ideální pro děti, které sportovní halu budou pravidelně navštěvovat. Podlaha bude navíc oproti dřívějšímu návrhu plně zátěžová,“ říká Radek Vystyd - radní města Dobříš.

Ohrozí změna povrchu datum dokončení prací?

„Dokončení prací je prozatím plánováno přibližně na konec října. V současnosti se řeší izolace a technologické postupy,“ dodává Radek Vystyd.

Změnu již odsouhlasilo Zastupitelstvo města

Tato změna ještě podléhala rozpočtovému opatření. Šetrnější a plně zátěžový povrch totiž vyjde o přibližně 300 000 Kč navíc. Zastupitelé města Dobříš tuto skutečnost včera odsouhlasili a vysokozátěžová podlaha tak dostala zelenou. 

V rámci rozpočtového opatření jde navíc do modernizace sportovní haly o 1.530 000 Kč více. 

Další změny během rekonstrukce

Během prováděných prací jsou pozměněny i další věci. V původním návrhu bylo navrženo použít v novém hledišti stávající sedačky. V průběhu provádění demontáže sedaček bylo zjištěno, že většina sedaček je poškozena tak, že je nebude možné po demontáži znovu použít. V novém hledišti tak budou nainstalovány nové sedačky. V hale je rovněž nutné, podle nově zjištěných informací, nainstalovat dodatečnou fóliovou izolaci proti vlhkosti. Vnitřní obložení haly bylo kompletně demontováno a podklad vyspraven omítkou.

Věřme tedy, že se rekonstrukci povede dovést do zdárného konce. Děti i sportovci už se otevření opravené haly nemohou dočkat.

autor článku: Kamila Paulová