Dnes je sobota 4. prosinec, svátek má Barbora.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Město Dobříš bude mít novou interaktivní elektronickou úřední desku

přidáno: 12. 04. 2018

Stávající úřední deska bude zcela nahrazena novou interaktivní elektronickou úřední deskou, která bude umístěna na jiném místě. Kde si budete moci informace nově přečíst a kdy dojde k jejímu spuštění?

Rada města Dobříše schválila smlouvu na pořízení nové interaktivní elektronické úřední desky. Dodávka nové úřední desky včetně servisu bude stát 296 329,00 Kč včetně DPH. Interaktivní obrazovka bude ovládána dotykem. Každý občan si tak bude moci vyhledat, listovat a přibližovat v aktuálních dokumentech úřední desky. Elektronická úřední deska tak zcela nahradí stávající úřední desku, kde museli občané hledat informace v několika výlohách a dokumenty byly psány drobným textem.

Kde se bude nová úřední deska nacházet?

Novou úřední desku naleznete u vstupu do budovy č. p. 1602 na Mírovém náměstí, tedy u vstupu do budovy odboru výstavby a životního prostředí. „Dnes je tam vývěska firmy Bobcat, namísto té bude interaktivní elektronická úřední deska. K dispozici budou informace stejně jako na dosavadní fyzické úřední desce, tedy všechny dokumenty zákonem dané. Úřední deska bude umístěna za sklem, ale obrazovka bude směrem ven, bude tedy k dispozici 24 denně každý den v roce a svou podstatou podsvíceného displeje bude mnohém lépe čitelná než doposud zářivkami osvícené texty, navíc bude dostatečně výkonná i proti slunci (vysoký jas a antireflexní povrch apod.),“ upřesňuje Petr Oplíštil, referent města Dobříš.

Kdy dojde k spuštění?

„Podle smlouvy by měla být realizace provedena 90 dní od podpisu smlouvy. K podpisu byl dodavatel vyzván 3. dubna a k podpisu dojde v týdnu od 16. dubna,“ upřesňuje Petr Oplíštil. K realizace úřední desky by tak nejpozději mělo dojít o letních prázdninách.

Jak bude nová deska fungovat?

  • Jednoduchá intuitivní obsluha IEUD (interaktivní elektronické úřední desky) dotykem bez nutnosti zvláštních znalostí ze strany uživatele – v rozsahu vpravo, vlevo, nahoru, dolů, potvrdit, zpět, na úvodní obrazovku, režim pro postižené, zvětšit, zmenšit
  • Automatické zveřejnění dokumentů v požadovaných termínech zveřejnění a exspirace
  • Fulltextové hledání a listování v seznamu vyvěšených dokumentů, tříděných do kategorií a odborů
  • Výběr dokumentu a jeho zobrazení na displeji, možnost zvětšení, zmenšení
  • Výběr dokumentu v úrovni až na detail
  • Ovládání obrazovky pomocí dotykového panelu pod obrazovkou umístěného ve výšce vhodné pro pohodlné ovládání i pro tělesně hendikepované – vozíčkáře
  • Zajíštění funčnosti IEUD v případě přerušení datové konektivity (vlastní HDD, kde budou uložena všechna data nejméně z daného dne do výpadku konektivity)

autor článku: Redakce DA