Dnes je pondělí 15. říjen, svátek má Tereza,
je Mezinárodní den bílé hole.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Kopáčkův dvůr by mohl být místem pro kulturní akce

přidáno: 22. 02. 2017

Kopáčkův dvůr - místo v centru města Dobříš, které se konečně povedlo uklidit a zbavit nevzhledných stánků. Jak chce nyní město tento prostor, který je v jeho nájmu, využít?

Jistě jste si všimli, že se prostor Kopáčkova dvora, který se nachází přímo v centru města, uvolnil a místo se doslova otevřelo. V současné chvíli má dvůr v pronájmu Město Dobříš za 30.000 Kč/měsíc a hodlá jeho potenciálu maximálně využít.

Jedním z hlavních záměrů a možností jak dvůr využít, bylo samozřejmě pořádání trhů. Respektive možnost přesunutí pátečních „trhovců“ z aleje na náměstí právě do místa Kopáčkova dvora. Rozhodně by se tak usnadnilo mnohým lidem páteční parkování na hlavní ulici v Dobříši. Městem Dobříš tedy bylo vyhlášené poptávkové řízení, které přivedlo dva zájemce o tzv. podnájem.

Jeden ze zájemců  příchází navíc s návrhem širšího využití potenciálu tohoto prostoru a možností pořádání nejen pravidelných trhů, ale také kulturních a společenských akcí. Mezi prvními návrhy jsou tak například akce typu Kovářské dny, Pivní slavnosti ke dni otců, pořádání venkovních koncertů, zábavných programů apod.

Vedení města se v současné chvíli bude domlouvat s jednotlivými účastníky poptávkového řízení na konkrétních podmínkách podnájmu. Součástí oživení Kopáčkova dvora by rovněž měla být také oprava stávajícího povrchu, instalace osvětlení či případná výstavba pódia.

Oblíbené Farmářské trhy, které pořádá samotné Město Dobříš, a které se konají na Komenského náměstí, by se do prostor Kopáčkova domu přesouvat neměly. V případě, že se uzavřený dvůr podaří dlouhodobě městu pronajmout, bude zcela v režii samotného subjektu či dané osoby jeho využití.

O výsledku poptávkového řízení vás budeme informovat.

autor článku: Denisa Havlíčková