Dnes je sobota 4. prosinec, svátek má Barbora.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Konec rekonstrukce dobříšské sportovní haly do Vánoc? Snad konečně ano…

přidáno: 19. 10. 2017

Rozsáhlá první etapa rekonstrukce sportovní haly byla zahájena už před letními prázdninami s příslibem, že do prvních mrazivých dní budou děti i učitelé mít kde cvičit. Nikdo nepředpokládal, že se vyskytnou problémy…

Podle plánů měla být rekonstrukce dokončena již během září, posléze došlo k přesunu na  konec října. Nicméně v průběhu rekonstrukce se vyskytly ještě další okolnosti a v současnosti je datum zpřístupnění sportovní haly posunuto až na prosinec.

Bouralo se více, než bylo v plánu

Termín nebyl dodržen hned z několika neočekávaných skutečností, a posouvá se tak z více důvodů. „Musí dojít k nabetonování ochozu, při bourání byl totiž zjištěn jiný stav, než se předpokládalo. Dále je potřeba dodělat dodatečnou izolaci proti vodě. V místech založení bouraných stěn, které nesly hlediště, je izolace proti vodě poškozená a nesprávně položená. Jelikož musí být nová sportovní podlaha důsledně odizolována proti vlhkosti, je nutné v hale instalovat dodatečnou foliovou izolaci. V neposlední řadě musí dojít k výměně sedaček, při demontáži se zjistilo, že většina sedaček je poškozena a musí být vyměněna. Nově také byla navržena vysokozátěžová skladba sportovní podlahy, která při zachování navržených sportovních parametrů umožní využití techniky uvnitř prostoru haly,“ upřesňuje Vladimír Melichar, referent odboru místního rozvoje města Dobříše.

Je tedy současný uvedený termín otevření sportovní haly reálný? 

Zatím je na základě dodatku ke smlouvě dohodnut termín ukončení k 30. listopadu 2017. Na základě dosud známých skutečností lze konstatovat, že termín je reálný.

O kolik se zvýší náklady?

Zatím se předpokládá s navýšením celkových nákladů o částku cca 1 570 tis. Kč (jedná se o navýšení nákladů stavby. Na provozní náklady by rekonstrukce haly měla mít opačný vliv, provozní náklady by měly díky rekonstrukci o něco klesnout).

Doufejme tak, že se už nevyskytnou žádné další skutečnosti a v prosinci tak opravdu dojde k otevření zrekonstruované dobříšské sportovní haly.

autor článku: Kamila Paulová (zdroj: Ing. Markéta Flígrová | Město Dobříš)