Dnes je úterý 25. září, svátek má Zlata.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Víme, co se chystá a proč: Dobříš po prázdninách ožije

přidáno: 18. 08. 2017

Hned od začátku září bude v Dobříši střídat jedna akce druhou a rozhodně bude z čeho vybírat. Dětem začne nejen naplno nový školní rok, ale po letních prázdninách opět ožijí všechny volnočasové organizace, kluby i sportovní spolky. Stále aktivnější je také samotné město a my víme jaké akce, kdy, kde a proč připravuje.

Od samého začátku září bude v Dobříši střídat jedna akce druhou a rozhodně bude z čeho vybírat. Dětem začne nejen naplno nový školní rok, ale po letních prázdninách opět ožijí i všechny volnočasové organizace, kluby i sportovní spolky. Stále aktivnější je také samotné město a my víme, jaké akce, kdy a kde se připravují.

Jaké akce, kdy a kde jsou v plánu?

10. 9. 2017 (neděle) od 10:00 hod. – „Dobří(š) v pohybu“

KDE?     Sportoviště a zázemí sportovních spolků v Dobříši

CO?       Sportovně zaměřená akce pro děti a rodiče. Vstupné je ZDARMA. Prezentace sportovních spolků, nábory dětí a mládeže pro školní rok 2017/2018 (fotbal, orientační běh, florbal, atletika, tenis, basketbal, aerobik, Taekwondo, sebeobrana, …

14. 9. 2017 (čtvrtek) od 18:00 hod. – „Prevence kriminality v Dobříši“ (4. kulatý stůl)

KDE?     Společenský sál KD Dobříš

CO?       Akce pro občany Města Dobříš, kteří se chtějí seznámit, diskutovat, přispět svým námětem k novému projektu „Plán prevence kriminality města Dobříš 2017-2021“.

23. 9. 2017 (sobota) od 19:00 hod. – „Cena města Dobříše za rok 2016“

KDE?     Zrcadlový sál zámku Dobříš

CO?       Kulturní a společenská akce u příležitosti předání Ceny města Dobříše paní Haně Rysové a manželům Livii a Jeromovi Colloredo – Mannsfeldovým. Hudební program v podání Baroque Jazz Quartet. Vstupné je DOBROVOLNÉ.

24. 9. 2017 (neděle) 14:00 – 18:00 hod. – „Zábavné odpoledne se složkami IZS“

KDE?     Hřiště MFK Dobříš, V Lipkách

CO?       Akce pro děti i dospělé, na které se můžete seznámit s vybaveností, technikou a činností Městské policie Dobříš, Policie ČR, Zdravotnické záchranné služby, Jednotkou sboru dobrovolných hasičů Dobříš, Vězeňskou službou ČR – Příbram, … Těšit se můžete na seskok parašutistů na cíl a průlet letounu L-410. Vstupné je ZDARMA.

4. 10. 2017 (středa) 15:00 – 18:00 hod. – „Zdravé a aktivní odpoledne v Dobříši 2017“

KDE?     Kulturní dům Dobříš

CO?       Akce pro všechny věkové skupiny zaměřená na zdravý životní styl. Vstupné je ZDARMA.

7. 10. 2017 (sobota) od 9:00 hod. – „Běh města Dobříše“

KDE?     Start/cíl Komenského náměstí

CO?       Akce pro všechny věkové skupiny (dětské závody, běh pro ženy, hlavní závod, závod štafet), vyhlášení sportovce města Dobříše do 15 let, účast VIP hosta, sportovní vystoupení, občerstvení. Registrace a další informace ZDE.  

28. 10. 2017 (sobota) od 9:00 hod. – „4. ročník slavnostního pochodu na Čtyřmezí“

KDE?     Start od radnice města Dobříš

CO?       Turisticky zaměřená akce pro všechny věkové skupiny. Vstupné je ZDARMA. Slavnostní pěší průvod z Mírového náměstí (cca 15 km) nebo z parkoviště pod Studeným vrchem (cca tam i zpět 6 km) na Čtyřmezí.

 

Proč je Město Dobříš stále aktivnější v pořádání nejrůznějších akcí pro veřejnost?

Samotné Město Dobříš od září připravuje hned několik akcí v rámci Národní sítě Zdravých měst, kde je členem již od roku 2008. V rámci tohoto programu lze díky tzv. MA 21 (místní Agendě 21) měřit kvalitu a porovnávat, jak město aktivně zapojuje veřejnost do oblasti plánování a rozhodování, organizuje nejrůznější akce, prezentuje svou činnost, spolupracuje se sektory veřejné správy, občanského sektoru a podnikatelského sektoru.

Po vstupu do Národní sítě Zdravých měst byl Dobříš hodnocen kategorií „D“, v letech 2009 až 2012 město postoupilo do kategorie „C“, ale poté došlo k propadu. Od roku 2014 se vedení města snažilo v rámci tohoto programu stav stabilizovat a udržet alespoň v kategorii „začátečníků“, tedy „D“.

Od letošního roku byla tato aktivita opět naplno oživena. Zastupitelstvo stanovilo komisi, která je jednou ze základních podmínek pro hodnocení v rámci tohoto programu, a která má za cíl město v této oblasti posouvat stále vpřed. Do konce roku 2018 chtějí členové této komise usilovat o získání kategorie „C“, která je také jednou z podmínek dotačního projektu „Efektivní správa Zdravého města Dobříše“.

autor článku: Denisa Havlíčková