Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

www.bobcatdobris.cz/

V ulici Ke Brzdince kácí 26 vzrostlých topolů a dřevo je jen za odvoz

přidáno: 11. 12. 2019

Od pondělí 9. prosince 2019 je uzavřena komunikace Ke Bzdince z důvodu kácení 26 kusů vzrostlých stromů podél této cesty. Dřevo z pokácených stromů je možné si zdarma odvézt.

Celkem 26 kusů vzrostlých stromů bude během následujících dnů pokáceno v ulici Ke Bzdince. 

Kácení, které probíhá od tohoto pondělí, bude ukončeno nejpozděli pondělí následující, tedy 16. prosince 2019. Na místě se budou likvidovat převážně topoly, které jsou ve špatném zdravotním stavu, jak prokázal odborný arboristický posudek.

foto: Mapy Google

Odbor životního prostředí proto 5. prosince 2019 vydal povolení ke kácení tohoto stromořadí a zároveň nařídil v místě náhradní výsadbu, kterou město zabezpečí v následujícím roce 2020. 

Vedení města žádá, aby občané dodržovali dočasné omezení hlavně z důvodu bezpečnosti. 

Kácení stromů má, dle informací z webu města Dobříš, na starost pan Jakub Mařík a celá "akce" vyjde na 178.400 Kč. 

Dřevo jen za odvoz

Kácením vzniklou dřevní hmotu je možné si na vlastní náklady zpracovat a odvést přímo z místa provádění. Máte-li tedy zájem, můžete se kdykoliv od 9. prosince dostavit přímo na místo a odvést si libovolné množství pokáceného dřeva na zátop (samozřejmě platí zákaz kácet cokoliv živého).

V místě však dbejte vysoké opatrnosti a nejdříve se ujistěte, že se právě nevykonává kácení jiného stromu. Pro ujištění vyhledejte přítomné pracovníky provádějící kácení a domluvte se s nimi na místě jak organizovat vlastní odvoz ke vší spokojenosti. Nezapomeňte k sobě vzájemně být ohleduplní a případně se o dřevo podělte. 

autor článku: zdroj: www.mestodobris.cz (redakčně upraveno)