Dnes je pondělí 16. květen, svátek má Přemysl,
je Evropský den Slunce.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Dobříšské listy zabodovaly v soutěži Radniční listy roku 2021!

přidáno: 18. 01. 2022

Zpravodaj města Dobříše získal 3. místo v soutěži Radniční listy roku 2021 v kategorii středních měst do 10 000 obyvatel.

Celorepubliková soutěž spolku Kvalikom hodnotí radniční listy ve třech kategoriích podle počtu obyvatel. V kategorii středních měst vyhrály Hostivice, Tišnov a Dobříš!

V dlouhodobém hodnocení jsme se zaměřili na kvalitu radničních listů českých obcí a měst od 2 000 do 10 000 obyvatel. V této kategorii jsme letos porovnávali 76 přihlášených radničních listů,“ uvádí hodnotitelé ze spolku Kvalikom.

Porota v soutěži hodnotila kromě textů i vzhled radničních listů, jejich grafické zpracování, kvalitu fotografií, originalitu, nestrannost, praktičnost nebo edukativní obsah.

Podle spolku Dobříšské listy nabízí čtenářům velmi kvalitní obsah, který je doplněný fotografiemi, které v barevném provedení dobře vynikají, infoboxy a přehledy (například termíny svozu odpadů, kalendáři akcí na daný měsíc a podobně) jsou graficky přehledné a srozumitelné.

Zpravodaj města Dobříše změnil svou podobu v minulých letech několikrát, avšak zásadněji se do současné podoby listy dostaly v roce 2020. Titulní strana má nyní spíše podobu společenského magazínu a grafika byla pozměněna také uvnitř zpravodaje. Barvy Dobříšských listů se drží barevné škály města – zelené, bílé, šedé a hnědé. Od roku 2020 jsou jednotlivá vydání navíc zaměřena tematicky. V městském zpravodaji dostávají vedle zpráv z radnice a městského úřadu také velký prostor dobříšské školy, kulturní středisko, knihovna, sportovní oddíly, spolky i samotní občané. Dobříšské listy vycházejí v nákladu 3 500 výtisků každý měsíc a jsou pro obyvatele k dispozici zdarma. Vedle tištěné verze vychází měsíčník ve stejný den také elektronicky na adrese www.dlonline.cz.

K úspěchu Dobříšských listů a dalším nástrojům komunikace města se vyjádřil také starosta Pavel Svoboda: „Mám obrovskou radost. Dobříšské listy se nám podařilo dostat mezi TOP trojku radničních listů v celorepublikovém hodnocení. Web města získal jako nejlepší ve Středočeském kraji cenu Zlatý erb a celorepublikově se umístil na 10. místě! Také dosah facebookového profilu města stále roste. V loňském roce jsme publikovali téměř 60 příspěvků měsíčně, kdy každý příspěvek má v průměru 2 000 zobrazení. To jsou na město s 10 000 obyvateli velmi slušná čísla. Se vší pokorou musím říci, že takhle úspěšnou komunikaci města na Dobříši nepamatujeme. Zásadní podíl na tom má především práce redaktorky. V současné době je velmi důležité informovat občany včas a dostatečně podrobně. Ve vedení radnice dlouhodobě usilujeme o to, aby v Dobříši žili aktivní občané, kteří se o dění ve městě zajímají. Dostupné a přehledné informace tomu pomáhají.“

Z úspěchu Dobříšských listů se raduje také jejich redaktorka Denisa Havlíčková: „Tento úspěch patří mnoha lidem, všem autorům jednorázových článků i pravidelným přispěvatelům. Na Dobříšských listech pracuje v první řadě sám pan starosta a oba místostarostové, o grafické zpracování se stará CD Studio manželů Frankových, o jazykovou korekturu paní Erika Čapková, titulní fotky tvoří Michael Hrabák Kočí a jednotlivé články a příspěvky přichází z úřadu, škol a dalších organizací z města a v neposlední řadě pomáhají jejich finální podobu ladit členové mediálního výboru.“ Redaktorka dobříšského zpravodaje zároveň dodala, že ona sama je tímto úspěchem ještě více motivována k další práci. „Mám z hodnocení Kvalikomu opravdu velkou radost a děkuji všem, kteří nám pomáhají při tvorbě každého nového čísla Dobříšských listů. Nyní máme ještě větší motivaci v naší práci pokračovat. Stále je totiž co zlepšovat, abychom jednou mohli mít třeba o zlaté Dobříšské listy.“

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)