Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

hudební festival Dobříš

V Dobříši rozšiřují od pondělí možnost testování na covid-19

přidáno: 14. 11. 2021

Testování pro veřejnost na covid-19 zajišťovalo město Dobříš od začátku pandemie jedenkrát týdně. Vzhledem k narůstajícímu počtu nemocných a zájmu o testování v posledních dnech, domluvilo vedení města, že bude četnost testování do konce roku v Dobříši navýšena.

„Další den, kdy se lze v Dobříši otestovat, jsme přidali z důvodu narůstajícího počtu nemocných. Navíc negativním testem je dnes podmíněno i mnoho nejen volnočasových aktivit. Prozatím máme nasmlouváno do konce roku testování v určitých hodinách dvakrát týdně. Toto navýšení jsme objednali po domluvě s manažerkou firmy GHC, která u nás testování zajišťuje,“ říká k navýšení četnosti testování v Dobříši místostarostka Dagmar Mášová a dodává: „Osobně doufám, že testy budou povinné stejně pro ty, kteří očkování podstoupili i pro ty, kteří očkováni nejsou.“

V Dobříši bude probíhat testování na covid-19 dvakrát týdně už od 15. listopadu 2021, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Dle vládou schválených podmínek může zájemce o testování žádat antigenní či PCR testy. V případě režimu samoplátce pak i test protilátek.

Jak a kde je možné se v Dobříši nechat otestovat?

Testování veřejnosti v Dobříši probíhá v zadní části budovy KS Dobříš. Pro vstup do testovací místnosti, která se nachází v 1. patře, je třeba využít bočního vchodu.

Před testováním dnes již není nutná registrace předem. Nicméně podle slov paní místostarostky Dagmar Mášové online rezervace před testováním znatelně usnadňuje práci zdravotníků a urychluje celou administraci. Registrovat na testování v Dobříši se můžete na adrese: https://www.covid-ghc.com/.

„Testování pro veřejnost probíhá od začátku listopadu již pouze v režimu samoplátce (a dle vládních výjimek tzn. aktuálně osoby do 18 let, očkovaní a testování prováděná na pokyn lékaře - jsou zdarma). Vždy je tedy nutné, aby si dotyčný ověřil vlastní nárok na bezplatné testování v daném režimu. Platba za testování v KS Dobříš je možná pouze hotově přímo na místě. Prosíme proto, aby testovaný měl k dispozici co nejpřesnější částku,“ dodává za Městský úřad Dobříš Petr Oplíštil.

Za jak dlouho přijde výsledek testu?

Výsledek antigenního testu se dozvíte na počkání do 15 min., potvrzení můžete dostat písemně na místě anebo SMS či mailem v řádu hodin. U PCR testu vám výsledek přijde nejpozději do 24 hod. od odběru (většinou do 8-10 hodin od odběru).

Termíny a časy testování:

  • PONDĚLKY v čase od 15.00 do 18.00 hod.
  • ČTVRTKY v čase od 13.00 do 16.00 hod.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)