Dnes je pondělí 15. říjen, svátek má Tereza,
je Mezinárodní den bílé hole.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Vybudování plaveckého bazénu v Dobříši je podle starosty Vacka reálné

přidáno: 07. 05. 2015

Přinášíme Vám exkluzivní vyjádření starosty města Dobříše k výstavbě plaveckého bazénu. Po zveřejnění článku „Co má v plánu komise pro místní rozvoj?“ na našem portálu Dobříšsko aktuálně se z Vaší strany objevily otázky týkající se plánu výstavby plaveckého bazénu. Redakce Dobříšska aktuálně nelenila a zjistila pro Vás aktuální informace.

Veřejné koupaliště, plavecký bazén či jiné místo pro letní koupání přímo v Dobříši, je již dlouhá létou otázkou, která visí ve vzduchu. Mnohokrát se občanům slibovalo, že se město pokusí o zlepšení situace veřejného koupání ve městě. Na základních školách dokonce probíhala anketa mezi dětmi, co by ve městě chtěli nejvíce a samozřejmě zde byl uveden i plavecký bazén. 

Komise pro místní rozvoj problém týkající se výstavby plaveckého bazénu zařadila mezi své priority a nebála se ho zveřejnit i ve svém programovém prohlášení. Vzhledem k Vašim reakcím a otázkám, naše redakce kontaktovala přímo starostu města, Mgr. Stanislava Vacka

Jak to tedy doopravdy vypadá s možnou realizací výstavby plaveckého bazénu v našem městě? Kdy a kde to bude? Jak daleko jste s tímto projektem? Tyto a další otázky zodpovídá přímo pro čtenáře Dobříšska aktuálně starosta města Dobřší v jeho přímém vyjádření.

„Už někdy v roce 2001 byla na můj popud panem ing. arch. Petrem Kouřimským zpracována studie na vybudování plaveckého bazénu v prostorách plata ve 2. základní škole (v místě zelené plochy), s tím, že je počítáno s využitím prostor bývalé kotelny a uhelny pro přebudování na sociální a technické zázemí bazénu o délce 25 m.

Po svém návratu na radnici jsem kontaktoval pana architekta a požádal ho, ve spolupráci s významným dobříšským podnikatelem, aby studii dopracoval podle současných hygienických norem, technických, bezpečnostních a provozních podmínek, s využitím moderních energeticky šetrných a provozně příznivých technologií.

Projekt, prozatím ve fázi dopracované studie s předběžným propočtem nákladů, počítá i s tím, že si základní škola doplní svůj vzdělávací program a zařadí do výuky více hodin plavání, než je tomu dosud a bazén budou využívat i všechny dobříšské i regionální základní i mateřské školy, sportovní spolky apod. V době prázdnin a mimo vyučování se počítá s využitím pro širší veřejnost.

Jestli a kdy se bude bazén stavět záleží na tom, zda se podaří potřebných asi 29 mil. Kč sehnat z dotačních titulů nebo z jiných zdrojů (např. PPP projekt). Svoji roli budou v případě budoucího provozování hrát i provozní náklady, které závisí na mnoha okolnostech. Vzhledem k tomu, že je akce prozatím jen ve výhledu, není nutno provádět podrobné ekonomické analýzy. Ty přijdou na pořad dne teprve v době, kdy se město pro realizaci projektu rozhodne."

Plavecký bazén v Dobříši je tedy opravdu vedením města řešen. Pravdou také je, že diskuze ohledně veřejného koupaliště proběhla i na posledním veřejném zasedání zastupitelstva města.

Co říkáte tomuto projektu Vy? Fandíte vzniku veřejného koupaliště nebo jste k tomuto projektu spíše skeptičtí?  

 

autor článku: Redakce DA