Dnes je středa 8. červenec, svátek má Nora.

www.kolopro.cz/

Závěr školního roku v ZUŠ Dobříš

přidáno: 21. 06. 2019

Základní umělecká škola Dobříš má za sebou další úspěšný školní rok. Ke konci roku se žáci a učitelé stihli podílet hned na několika projektech, do toho v současnosti probíhají i přijímací zkoušky a tradiční závěrečné koncerty.

V pátek 31. května se naše škola zúčastnila celostátního projektu ZUŠ Open pod patronací Magdaleny Kožené. Před budovou školy zněla hudba v podání kapel i jednotlivců ze ZUŠ Dobříš, zatančily i malé baletky z tanečního oddělení. V ten samý den se naše škola účastnila i Schoolstocku 2019, přehlídky souborů základních uměleckých škol příbramského regionu, která probíhala v Příbrami na náměstí T. G. Masaryka.

V červnu se ZUŠ Dobříš hudební a technickou složkou podílí na několika projektech zaštítěných MAS Brdy-Vltava. Prvním projektem byly Příběhy našich sousedů, jejichž slavnostní prezentace proběhla v Konírně zámku Dobříš v pondělí 10. června. Dalším momentem kooperace je projekt, kdy několik místních vzdělávacích subjektů společnými silami vytvořilo divadelně hudební představení. Výsledek této spolupráce můžete shlédnout ve středu 19. června v Památníku Karla Čapka, na dopoledním nebo odpoledním představení. Bližší informace najdete na stránkách Brdy Vltava

V červnu probíhá kromě postupových a přijímacích zkoušek i několik závěrečných koncertů jednotlivých tříd (Dagmar Eisenreichové, Lucie Tóth, Tomáše Hustolese, Jany Kundrátové, Petra Kafky), jejichž detailní přehled najdete na stránkách naší školy.

Přejeme Vám hezké prázdniny plné kvalitního umění a hodnotného odpočinku - a v září se těšíme na viděnou na našich koncertech a akcích.

autor článku: Lucie Tóth | ZUŠ Dobříš