Dnes je pondělí 14. červen, svátek má Roland,
je Světový den dárců krve.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

AKTUÁLNĚ: Informace z výstavby nového pavilonu u 2. ZŠ Dobříš

přidáno: 13. 06. 2019

Výstavba nového školního pavilonu začala začátkem letošního roku. Jak práce za několik měsíců pokročili a jak bude ve škole probíhat konec školního roku? Přečtěte si aktuální informace!

V lednu letošního roku začala výstavba nového školního pavilonu u 2. Základní školy Dobříš a zároveň byly zahájeny i práce na rozšíření varny a školní jídelny. Dodavatelem se stala společnost VISTORIA CZ, a.s. Termín dokončení prací je plánovaný na konec února příštího roku.

Kapacita školy se zvýší až o 120 míst

Kapacita 2. ZŠ Dobříš se díky výstavbě nového pavilonu zvýší o 120 míst a vzniknou tak 4 nové učební třídy. Současně dojde také k rozšíření stávající varny a školní jídelny, které posílí kapacitu ze současných 800 vydaných obědů na počet až 1.200. Celkové náklady na stavební úpravy činí přes 70 milionů korun. V současnosti je podle informací z webu města utraceno něco přes 4 miliony korun.

Školní rok dětem končí dříve!

Letošní školní rok pro žáky 2. ZŠ Dobříš skončí o týden dříve, a to v pátek 21. června. „Školní rok slavnostně ukončíme již příští pátek, s devátými ročníky se již tradičně rozloučíme na školním platě,“ doplňuje Bohumila Pallagyová, ředitelka 2. ZŠ Dobříš.

Školní jídelna bude pro děti uzavřena až do konce října!

Školní jídelna bude kvůli pracím uzavřena nejen přes prázdniny, ale i začátkem nového školního roku. Stravování tak nebude pro žáky k dispozici v září a nejspíše ani v říjnu. Město Dobříš s vedením školy hledalo možné řešení, kde by se mohli nejmladší žáci stravovat. Po zjištění informací bude zákonným zástupcům nabídnuta možnost stravování v restauraci U tří statkářů nebo v jídelně u rybníka Papež. Ostatní žáci si budou moci ohřát obědy ve školní kuchyňce. „Výše uvedené stravování jsme nabídli zákonným zástupcům. Teprve podle zájmu zákonných zástupců bude jednáno s restauracemi. Prvním ročníkům byla nabídnuta restaurace U tří statkářů, 2. roč. dobříšská jídelna a ostatní budou moci využít ohřívání přinesených obědů,“ upřesňuje Bohumila Pallagyová, ředitelka 2. ZŠ Dobříš.

Současně probíhá také rozšíření varny a jídelny

autor článku: Redakce DA