Dnes je středa 8. červenec, svátek má Nora.

www.kolopro.cz/

VIDEO: Vánoční trhy z dobříšských základních škol

přidáno: 17. 12. 2018

Začátek adventního času patřil tradičním vánočním školním trhům. Chodíte se na tyto trhy podívat a kupujete si na nich i nějaké výrobky, které vytvořily samy děti? Podívejte se na dnešní videoreportáž, která zachycuje vánoční trhy jak na 1. ZŠ, tak i 2. ZŠ Dobříš.

Jako první své tradiční setkání uskutečnila 2. základní škola ve čtvrtek 29. listopadu. Během odpoledne na školním platě začala tradiční akce, kdy si mohli všichni návštěvníci po téměř hodinu a půl nakoupit vánoční svícny, anděly, betlémy, cukroví a mnoho dalšího. Všechny výrobky byly samozřejmě vyráběny samotnými dětmi, popřípadě s pomocí rodičů a učitelů. Samozřejmě by to nebyly ty pravé trhy bez stánku s klobáskou, svařákem a k vánoční atmosféře také přispěl školní sbor vánočními koledami Narodil se Kristus pán, Nesem vám noviny a Půjdem spolu do Betléma. Na konci akce se pak na obloze nad celou školou rozsvítil ohňostroj, na který se děti, rodiče a přátelé školy velmi těšili.

Vánoční cinkání 1. Základní školy Dobříš proběhlo po dvouleté pauze v pátek 7. prosince. I na tomto trhu vonělo vzduchem cukroví a teplé nápoje, byly slyšet koledy a návštěvníci se nemohly vynadívat nad nádhernými vystoupeními kroužků a zájmových aktivit školy. Děvčata zatančila aerobik a zumbu, sbor zazpíval koledy s doprovodem fléten a dokonce došlo i na moderování celého programu právě žáky devátých tříd, kteří se takto mohli slavnostně loučit se svou školou. A ani tady nechyběly stánky s vánočními dekoracemi, které si pro kupující připravily děti z prvních až devátých ročníků.

Příjemná nálada a přátelství, přesně takto bychom mohli vyjádřit atmosféru trhů na základních školách v Dobříši. Pojďte si ještě jednou tuhle příjemnou atmosféru zopakovat a podívejte se na naši videoreportáž:

autor článku: Reportérka Andrea Žádníková a kameraman Tomáš Kozohorský