Dnes je sobota 14. prosinec, svátek má Lýdie.

Z našeho města

Letní příměstské tábory s ČÁPEM

přidáno: 20. 04. 2017

Prázdniny jsou sice ještě daleko, ale už je na čase vybírat vhodné volnočasové aktivity pro děti. Dnes vás čeká nabídka letního příměstského tábora s Čápem, který se letos tematicky zaměří na dobříšské a novoknínské báje a pověsti!

Obecně prospěšná společnost ČÁP pro Vás již podruhé pořádá Letní příměstské tábory. Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu zaměstnanost. Letos budeme objevovat místa opředená tajemstvím, hledat ukryté poklady, pátrat po stopách, které zavál čas… Připravili jsme pro Vaše děti 5 týdenních turnusů (první začíná 10. 7.), ve kterých na děti čekají výpravné expedice do tajemných koutů naší minulosti, každý den hry a soutěže, vodní bitvy, výlety pěšky, vlakem i busem, výtvarné a rukodělné tvoření a každý týden animační program. Stejně jako vloni bude Vaše děti táborem provázet tým mladých aktivních vedoucích, kteří mají zkušenosti s prací s dětmi. Tábor je určený pro všechny děti z 1. stupně ZŠ vč. přípravných tříd (včetně dětí se sociálním či zdravotním znevýhodněním).

Protože je projekt spolufinancován z ESF, je cena tábora pouze 750 Kč/turnus (rodič hradí pouze náklady na stravu, cestovné a vstupné). Tábor se stejně jako vloni bude konat v prostorách Základní školy Trnka a program bude pro děti připraven každý pracovní den od 7:30 do 17:00 hodin.

Rádi bychom Vás pozvali na malinkatou ochutnávku toho, co jsme pro Vás na letošní prázdniny připravili:

Tématem 1. turnusu (10. – 14. 7. 2017) je pověst Studený vrch. V tomto týdnu na nás čekají uhlíři se svými milíři a trpaslík ze Studeného Vrchu. Pojedeme na výlet do Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem, kde shlédneme ukázku již téměř zapomenutých řemesel, vyzkoušíme si středověké kostýmy královen, králů, princezen a princů, rytířskou zbroj – dokonce s mečem! Vypravíme se na Studený Vrch za trpaslíkem – strážcem lesa a ve tvůrčí dílně pedagožky a arteterapeutky Evy Fenclové si vyrobíme talisman s nádechem dobříšské minulosti.

Více informací o táborech najdete na www.dccap.cz a na FB: ČÁP – školka trochu jinak

Kontaktní osoba: Silvie Pilecká, tel: 606 681 488, mail: tabory.cap@seznam.cz

Těšíme se až s Vašimi dětmi společně vykročíme směrem ke kouzelným a sluncem zalitým prázdninám :-)


 

autor článku: Silvie Pilecká, koordinátorka projektu příměstských táborů o. p. s. ČÁP