Dnes je sobota 20. říjen, svátek má Vendelín,
je Mezinárodní den kuchařů.

Z našeho města
Menubox
Restbox

ZPRÁVIČKY ZE SLUNÍČKA - květen

přidáno: 02. 06. 2017

Jaké akce podnikly děti v měsíci květnu děti z mateřské školičky Sluníčko?

První polovina měsíce května byla ve školce Sluníčko věnována dopravní výchově. Poznávali jsme značky a učili se pravidla silničního provozu. Ve školce jsme si sestavili malé městečko, rozestavěli jsme po něm vlastnoručně vyrobené značky a autíčky jsme zkoušeli celé město projet podle předpisů.

Abychom si to mohli vyzkoušet „doopravdy,“ navštívili jsme dětské dopravní hřiště, které bylo vybudováno na zimním stadionu Dobříš. A za asistence pana policisty jsme jezdili na koloběžkách dle pravidel. 

V druhé polovině měsíce května už jsme začali plánovat náš pohádkový pobyt. Odjeli jsme na školku v přírodě, která nás provedla kouzelným světem pohádkového dědečka. Vyzkoušeli jsme si jízdu na koni, výšlap na vysoký kopec, noční bojovku, ranní rozcvičku řídil Bob a Bobek a museli jsme splnit spousty úkolů, abychom zachránili Zlatovlásku.Na památku jsme si všichni vytvořili trička, která jsou plná otisků našich kamarádů ze školky.

Během měsíce května jsme se toho opět spoustu naučili a poznali mnoho nových věcí a už nyní se těšíme, co přinese měsíc červen.

autor článku: Kristýna Pulcová