Dnes je neděle 24. květen, svátek má Jana,
je Evropský den parků.

Z našeho města

Kapacita školní družiny v 1. ZŠ Dobříš bude od září navýšena

přidáno: 24. 05. 2018

Dobrá zpráva nejen pro všechny děti, ale zejména pro jejich rodiče. V příštím školním roce budou moci přivítat ve školní družině ZŠ Dobříš na Komenského náměstí celkem o 30 dětí navíc.

Zájmové vzdělávání nabízíme všem žákům 1. stupně ZŠ. V minulých letech jsme bohužel nemohli s přijetím vyhovět všem zájemcům, a to zejména dobříšským žákům 4. a 5. ročníků. To se však díky navýšení kapacity od září změní. V příštím školním roce budeme moci přivítat celkem o 30 dětí navíc.

Děti se v družině nenudí

Naše školní družina dětem nabízí nespočet zájmových a vzdělávacích činností. Děti mají možnost hrát kolektivní i individuální hry. Pro zpestření běžného programu v ŠD připravujeme kromě stálých akcí, mezi které patří např. drakiáda, vánoční besídka, krmení ptáčků či karneval, také akce příležitostné.

Pro děti je připraven pestrý program

Na podzim jsme přivítali kouzelníka Rena s báječným programem, do kterého se děti i zapojily. Přijela k nám paní Vlaďka, s kterou si téměř všichni vyrobili vybarvovací polštářky. V zimě jsme navštívili nádhernou zámeckou adventní výstavu betlémů a oblíbené herní centrum Skřítkov. Jaro jsme přivítali barevným odpolednem, putovali jsme za velikonočním kuřátkem, sehráli turnaj ve vybíjené, oslavili Den Země a v kynologické stanici opekli čarodějnické špekáčky.

Podpořit je můžete i v různých soutěží

Brzy nás čeká tradiční pěší výlet do Strže k památníku Karla Čapka. Rádi se účastníme výtvarných soutěží. Velký úspěch jsme zaznamenali v soutěži „Příbramský Anděl“, kde jsme obdrželi hned dvě první místa. V současné době se účastníme soutěže „Svět oceánu“, v níž soutěžíme o fotbalový stůl. Podpořit nás můžete i v soutěži „Čistá energie“.

Přihlášky na další školní rok  jsou přijímány již od června

V rámci školní družiny také organizujeme zájmové kroužky, kde děti mohou rozvíjet své dovednosti. Děti mohou navštěvovat kroužek Šikulka (ruční práce), Vaření, Mlsání s Pavlou, Míčové hry a kroužek dramatický, na jehož vystoupení se můžete těšit. Tentokrát představí zpracování pohádky „Šíleně smutná princezna“. Veškeré naše další aktivity můžete sledovat na webových stránkách ŠD. Přihlášky pro školní rok 2018/2019 přijímáme již od 7. června 2018.

autor článku: Martina Zemanová | vedoucí vychovatelka ŠD - ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35