Dnes je pátek 28. únor, svátek má Lumír.

Z našeho města

Rorýsí škola na 2. ZŠ Dobříš

přidáno: 19. 01. 2016

Že nevíte, co je to Rorýsí škola? To je škola, která se rozhodne pomáhat rorýsům. Musí ale splnit tři podmínky. Dobrovolně chránit stávající kolonii rorýsů nebo umožnit vznik nové kolonie vyvěšením nových budek, sledovat přílet rorýsů a data zapsat do databáze projektu Jaro ožívá a zapojit problematiku rorýsů do výuky.

Mgr. Michal Ciboch se pro zapojení do tohoto projektu rozhodl v rámci rozvoje pracovních kompetencí žáků 2. stupně. S využitím dotace poskytnuté MŠMT (výzva č. 57) zmodernizoval školní dílnu a vybavil ji novými obráběcími stroji a elektrickým nářadím. V dílně tak mohou žáci využívat nové hoblice (pracovní stoly), ruční nářadí pro obrábění dřeva, kovů a plastů, pájky a lampičky s lupou pro výrobu elektronických součástí, elektrické nářadí a stolní elektronické pily.

Chlapci ze VII.A a VIII.B pak v průběhu projektových dnů a s využitím nového nářadí a stolů vyrobili v průběhu října až prosince 2015 ptačí budky pro rorýse s horním otvíráním. První krok na cestě k Rorýsí škole mají tak za sebou. Teď už jen počkat na jaro a přílet rorýsů.  

autor článku: Redakce DA (zdroj: 2. ZŠ Dobříš)