Dnes je pátek 28. únor, svátek má Lumír.

Z našeho města

Rekonstrukce 1. základní školy v Dobříši jde do druhé fáze

přidáno: 20. 01. 2016

Během roku 2016 budou pokračovat opravy budovy 1. základní školy Dobříš. S čím vším je v rekonstrukci počítáno a jak dlouho bude realizace probíhat?

Na 1. základní škole v Dobříši probíhaly opravy již v roce 2015. Během první etapy proběhla oprava vnitřních omítek soklů na chodbách budovy školy. Tato fáze probíhala během letních prázdnin v třetím nadzemním podlaží a celkové náklady činily 243.568 Kč. Stavbu realizovala společnost Dokas Dobříš, s. r. o.

Realizace druhé etapy v druhém nadzemním podlaží, jejíž hodnota by měla být 246.523 Kč, bude probíhat během letošních letních prázdnin.

S třetí fází této rekonstrukce v prvním nadzemním podlaží je počítáno na rok 2017, její hodnota by měla být 225.478 Kč. Je zde však také možnost, že druhá a třetí fáze budou v roce 2016 spojeny. Dále připravuje město Dobříš investiční akci, kdy hodlá prostřednictvím společnosti ACCON (smluvně zajištěná firma pro zajišťování a monitoring dotačních titulů) požádat o dotaci z fondu MF ČR. Rekonstruovat by se měl hlavní vstup z Komenského náměstí, varna a také by měla proběhnout dostavba zdejších šaten.

autor článku: Kamila Paulová