Dnes je neděle 24. květen, svátek má Jana,
je Evropský den parků.

Z našeho města

Jaký byl první školní den prvňáčků v Dobříši? Víme, na co se těší nejvíc!

přidáno: 03. 09. 2018

Stovky dětí v Dobříši dnes opět zaplnily školní třídy, usedly do lavic a přivítaly společně s učiteli nový školní rok. Dnes poprvé přišli v doprovodu svých rodičů do 1. ZŠ i 2. ZŠ v Dobříši také noví prvňáčci a my jsme byli u toho. Na co se těší nejvíc, kdo je vítal a co všechno se chtějí ve škole naučit?

Celkem šest prvních tříd na obou základních školách v Dobříši dnes ráno zaplnili letošní prvňáčci. Nově vyzdobené třídy a lavice s prvními učebnicemi, pracovními sešity a pomůckami čekaly na děti společně s jejich paní učitelkou.

Nejeden rodič v zaplněných třídách zamačkával slzy dojetí, při jednom z prvních velkých dnů jejich dětí. „Načančané“ holčičky v nových šatičkách i kluci v elegantních košilích usedli poprvé do školních lavic a nastoupili na celých 9 dalších let do základních škol. Na jejich další životní cestě je vítaly nejen jejich nové paní učitelky, ale také vedení škol i města Dobříš.

2. ZŠ Dobříš

Na 2. ZŠ v Dobříši otevřeli pro letošní školní rok celkem tři první třídy. Děti z 1. A, 1. B i 1. C dnes mimo jiné přivítala ve třídě a nové škole nejen jejich paní učitelka. Představit se všem dětem přišla také paní ředitelka Mgr. Bohumila Pallagyová v doprovodu starosty města Mgr. Stanislava Vacka a radního Radka Vystyda.

„Děti, já vám přeji hlavně, aby se vám ve škole líbilo, a pak už to všechno půjde samo,“ popřál dětem starosta města Dobříš.

Co je ve škole nového a co se chystá, nám přiblížila paní ředitelka školy: „Během prázdnin jsme pro děti vybudovali novou posilovnu, kterou budou využívat zejména starší děti při hodinách tělocviku. Máme nové toalety a proběhla také rekonstrukce nových dílen. V samotné organizaci se pro nový školní rok nic nemění. Obědy dětem objednávají rodiče on-line z domova přes naše webové stránky a zavedli jsme také zasílání informací e-mailem. Ve spolupráci s vedením města se nám povedlo získat dotaci na vybudování nových odborných učeben. Vznikne tak nová učebna na jazyky, počítače a fyziku a jedna venkovní. Zvlášť pak bude vybudován nový školní pavilón a jídelna, kde se bude navyšovat kapacita.“

Radního města Radka Vystyda pak zajímalo, na co se děti do školy těšily nejvíc a co všechno se chtějí naučit. Při jeho otázce, kdo se těšil do školy, se zvedly okamžitě všechny ruce ve třídách. Někdo se těší na počítání, někdo na čtení a všichni na tělocvik a přestávky. Nejkurioznější odpověď však podal jeden z chlapců: „Já se nejvíc těším, že dostanu vlastní kartičku na automat“, čímž rozesmál nejen všechny dospělé. „Za sebe novým prvňáčkům přeju, aby je to ve škole bavilo nejen ten první školní den a nejlépe celých devět let,“ dodal s úsměvem Radek Vystyd.

1. ZŠ Dobříš

Na 1. ZŠ Dobříš přišla prvňáčky společně s panem ředitelem Mgr. Jaroslavem Motejlkem přivítat do jejich tříd paní místostarostka Mgr. Petra Neubergerová. I tady čekaly na děti vyzdobené třídy a připravené lavice s novými učebnicemi a dalšími pomůckami. A ani tady se neubránili rodiče slzám dojetí při sledování prvních okamžiků jejich dětí ve školních lavicích.

Co nového je na 1. ZŠ Dobříš v novém školním roce? „Nové úkoly, nové děti a je hotová nová přístavba, za kterou jsme opravdu všichni rádi,“ řekl nám s úsměvem ředitel školy.

Paní místostarostka mimo velmi milého přivítání dětí popřála všem prvňáčkům jen to nejlepší a zejména poděkovala celému pracovnímu týmu školy: „Já bych dětem přála, aby jednou, až budou v deváté třídě, odcházely ze školy s takovým nadšením, s jakým dnes do školy vstupují a aby si odnesly krásné vzpomínky na učitele, školu i kamarády. Chci opravdu upřímně a ze srdce poděkovat všem učitelům, učitelkám, panu řediteli a dalším pracovníkům školy, včetně kuchařek i uklízeček. Uvědomuji si, že tady nechali všichni společně za sebou kus práce. Práce, kterou dělali v rámci své pracovní doby, ale hlavně i práci, kterou dělali nad rámec svých pracovních povinností, aby pro děti i pro rodiče připravily krásný vstup do nového školního roku.“

A co popřál pan ředitel, který vede 1. ZŠ Dobříš už od roku 2001, svým kolegům? „Já bych jim chtěl popřát, aby se konečně vyplnily všechny ty sliby, které slyšíme v rádiu i v televizi. A já si myslím, že je to velice neskromné přání.“

Tak snad všem dětem, rodičům i učitelům dnes pršelo štěstí do nového školního roku 2018/2019.

autor článku: Redakce DA