Dnes je čtvrtek 5. prosinec, svátek má Jitka,
je Mezinárodní den dobrovolníků.

Z našeho města

Přípravné třídy pro předškoláčky na 2. základní škole v Dobříši

přidáno: 29. 01. 2016

V září 2015 otevřela 2. základní škola v Dobříši dvě přípravné třídy, které navštěvuje 22 předškoláčků. V současné době škola přijímá přihlášky do přípravných tříd pro následující školní rok 2016/2017.

Jak přípravné třídy fungují?

Děti celoročně dochází do přípravné třídy namísto do mateřské školky. Výuka pro předškoláčky začíná každý den od 7.40 hodin a končí v 11.15 hodin, přičemž výuka je zdarma.

Dětem se paní učitelky věnují velmi individuálně, ať už je to v oblasti řeči, grafomotoriky nebo například pohybových dovedností. Během celého roku se děti adaptují na školní režim a prostředí. Postupně se z nich stávají školáci, kteří se učí, malují, zpívají, chodí na procházky, hrají hry ve třídě i venku, také chodí cvičit do tělocvičny a na obědy do školní jídelny.

Paní učitelky spolupracují také s knihovnou a mateřskými školami. Děti z přípravných tříd se účastní některých akcí pořádaných školou, mezi nimiž nechybí například plavání. Během školního roku předškoláčci také uskutečňují vlastní projekty a absolvují kulturní a poznávací akce. Například tak navštívili kozí farmu, vyzkoušeli si hasičskou techniku na návštěvě HZS Dobříš, podnikli výpravu za pověstmi Dobříšska a také jeli na vánoční výlet. 

V současné době se předškoláčci připravují na nástup do první třídy.

Přijďte se podívat, jak to v přípravných třídách chodí

Rodiče, kteří chtějí nahlédnout do přípravných tříd, aby si udělali představu o tom, jak fungují, mohou do školy přijít v pondělí 1. února, nebo v úterý 2. února v 8.00 hodin.

Možnost přihlásit se do přípravných tříd mají děti v předškolním věku, které přinesou vyjádření z Psychologicko-pedagogické poradny s doporučením k této docházce. Přípravná třída se otevírá při minimálním počtu deseti žáčků. 

Přihlášky můžete zasílat elektronicky na emaily (zde a zde). Více informací je možné získat i na oficiálních stránkách základní školy.

autor článku: Redakce DA (zdroj: 2. ZŠ Dobříš)