Dnes je pondělí 18. březen, svátek má Eduard,
je Mezinárodní den nenávisti.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Přehled akcí pro budoucí prvňáčky 2. ZŠ Dobříš

přidáno: 06. 03. 2018

2. ZŠ Dobříš připravuje před zápisem dětí do prvních tříd každý rok akce pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče. Děti mají možnost seznámit se se školním prostředím, vyzkoušet si některé činnosti a rodiče získávají informace, jak děti připravit na školu.

V tomto roce proběhlo několik poučných setkání, například Hravé učení, kdy děti velice zaujaly činnosti u interaktivní tabule a s chutí si vyzkoušely psaní. Domů si odnesly medvídka, kterému vlastnoručně vyzdobily tričko.

Další setkání se uskutečnilo 13. února ve výtvarné učebně s keramickou hlínou. Děti si vyrobily medaile, které si po vypálení v peci také odnesly domů.

Dne 27. února proběhlo setkání, tentokrát pod názvem Veselé zpívání. Děti ze třídy II.A s třídní učitelkou Mgr. Janou Štrausovou si připravily pro budoucí prvňáčky muzikál Červená karkulka. Pozvání přijali i rodiče vystupujících žáků. Všechny písně zazněly živě s doprovodem klavíru. Představení bylo zakončeno pásmem dalších dětských písní, kdy se ke zpěvu radostně připojili všichni zúčastnění. Velký potlesk byl všem vystupujícím odměnou a nechyběly ani slzičky dojetí.

Velice nás potěšila slova uznání a poděkování, která jsme od vás obdrželi. Připravujeme další setkání a zveme všechny budoucí žáky a jejich rodiče na Den otevřených dveří v úterý 20. března 2018 v 15:00 – 17:00 hod. Nejen, že si budete moci vyzkoušet, jak se u nás ve škole učíme, ale také si můžete zasportovat ve školní tělocvičně. Do tělocvičny je třeba si vzít s sebou obuv na přezutí. Těšíme se na vás.

autor článku: Zdeňka Kofroňová a redakce DA