Dnes je čtvrtek 5. prosinec, svátek má Jitka,
je Mezinárodní den dobrovolníků.

Z našeho města

Hledáte na poslední chvíli kam s dětmi o prázdninách?

přidáno: 21. 06. 2017

Nesehnali jste pro své ratolesti ještě žádný program na prázdniny? Nechcete, aby se doma nudily, když budete muset chodit do práce? Přinášíme vám přehledný souhrn některých možných letních táborů, příměstských táborů i jiných akcí!

Prázdniny se neúprosně a s neřízenou rychlostí blíží! Některé školy dokonce končí ještě dříve než v poslední červnový den. Děti z toho mají velikou radost, ale rodiče naopak možná trochu více zasténají. Snad téměř každého rodiče totiž trápí otázka: „Jak děti zabavit na dva měsíce, když my sami si můžeme vzít dovolenou maximálně jen jeden měsíc?“ Nezoufejte však! I když je většina táborů již zaplněna, s našimi tipy můžete získat nové nápady nebo se na tábory zapsat jako náhradník. 

Za dobrodružstvím nebo raději v okolí domova?

Tipů, jak zabavit děti je více. Poslat je můžete nejen na tradiční letní tábory, ale pro menší ratolesti a děti, které nechtějí opouštět rodiče a domov jsou ideálním řešením příměstské tábory.

Příměstské tábory

Je libo angličtina nebo výtvarka?

RC Dobříšek pořádá hned několik příměstských táborů. Vybrat si můžete z tábora „Anglické dny“, který je určen pro děti od 6 do 10 let. Tábor bude probíhat s Karolínou Fišerovou a Bárou Bedřichovou. Děti budou rozděleny dle věku a znalostí. Hravou formou si zopakují to, co by přes prázdniny zapomněly, a ještě se dokonce naučí něco nového. Dobříšek pak pořádá ještě ve třech možných termínech tábory „Týdny výtvarných aktivit“ na téma „Ducha“. Každý týden tyto tábory povedou jiní lektoři.

Co si vyzkoušet hned více sportů?

Aerobik studio Orel Dobříš pořádá Sport Camp. Od pondělí 10. července do pátku 14. července si tak budou mít možnost děti vyzkoušet nejrůznější sporty, zahrát si hry, vyrazit na výlety, poznat nové kamarády, a hlavně si celý týden užít legraci a prima zábavu.

Kdo má rád tenis, má rozhodnuto!

Dobříšská tenisová škola MP Beran si pro vás letos tradičně připravila tenisové campy. Vybrat si můžete hned z několika termínů trvajících od začátku července do konce srpna.

Tábory i pro děti se sociálním či zdravotním znevýhodněním

Obecně prospěšná společnost ČÁP pořádá již podruhé letní příměstské tábory. Letos děti budou objevovat místa opředená tajemstvím, hledat ukryté poklady, pátrat po stopách, které zavál čas. Organizátoři připravili pro vaše děti pět týdenních turnusů (první začíná 10. 7.), ve kterých na děti čekají výpravné expedice do tajemných koutů naší minulosti, každý den hry a soutěže, vodní bitvy, výlety pěšky, vlakem i busem, výtvarné a rukodělné tvoření a každý týden animační program. Tábor je určený pro všechny děti z 1. stupně ZŠ vč. přípravných tříd (včetně dětí se sociálním či zdravotním znevýhodněním).

Pro ty úplně nejmenší

Soukromá školka Sluníčko  nebo Česko-anglická školka a jesle Dobříš si během letních prázdnin připravily letní program, kdy do školky mohou i sourozenci žáčků a ostatní mimoškolkové děti ve věku 2–7 let. Program je přizpůsoben všem dětem a společně podniknou celou řadu aktivit a výletů.
 

Letní tábory

Za dobrodružstvím do lesů 

Provas Dobříš pořádá od 6. srpna do 12. srpna letní tábor „Cesta kolem světa“. Tábor se nalézá v blízkosti obce Rožmitál pod Třemšínem, v Jižních Brdech v srdci třemšínských lesů. Poloha tábora umožňuje celodenní pobyt v přírodě s nedalekým koupáním. Děti budou spát ve stanech s podsadami po dvou.

autor článku: Kamila Paulová