Dnes je sobota 14. prosinec, svátek má Lýdie.

Z našeho města

Pedagogická komora – se o krok přiblížila ke svému cíli

přidáno: 11. 04. 2017

O pedagogické komoře jsme vás již nedávno informovali. Pedagogická komora může plnit své cíle, jen když bude mít velký počet členů a již nyní jich je přes 1000! V článku se dočtete, jaký je další postup tohoto sdružení.

Děkujeme všem za vyplnění dotazníku! Pedagogická komora může plnit své cíle, jen když bude mít velký počet členů.

Již nyní to vypadá, že bude mít více než 1000 členů, čímž se stane největší organizací sdružující učitele v ČR. Tak početnou organizaci již bude muset respektovat ministerstvo školství jako svého hlavního partnera vedle sdružení ředitelů CZESHA a školských odborů!

Děkujeme Vám všem za vyplnění dotazníku na webu www.pedagogicka-komora.cz. V tuto chvíli probíhá první průběžné vyhodnocování dotazníků, které budeme opakovat každý měsíc až do vzniku spolku Pedagogická komora. Postupně také přímo oslovíme ty respondenty, kteří nabídli iniciativě ke vzniku Pedagogické komory konkrétní pomoc.

Proč pedagogická komora?

Pedagogická komora spojuje, podporuje a zastupuje pedagogické pracovníky mateřských, základních, středních, vyšších odborných a vysokých škol.

Vznikem pedagogické komory získají pedagogičtí pracovníci všech vzdělávacích stupňů:

  • prostor pro setkávání a diskusi o profesních tématech a problémech
  • reprezentativní zastoupení pedagogických pracovníků na veřejnosti a v médiích
  • partnera, který bude hájit jejich zájmy a potřeby při jednání s vládou a ministerstvy

V tuto chvíli potřebujeme hlavně tuto pomoc od všech respondentů: Informujte o naší iniciativě, našem webu a možnosti vyplnit dotazník co nejvíce svých kolegů.

nejefektivnější je se s nimi sejít a říct jim to osobně
můžete využít i pedagogické porady na školách
určitě znáte i učitele z jiných škol, můžete jim napsat e-mail
vyvěste náš letáček z našeho webu ve sborovně
informujte o naší iniciativě na sociálních sítích (Facebook, Google+, Twitter…) – například o naší skupině na Facebooku Pedagogická komora – diskuze, která má již 770 členů a kde se aktivně hlasuje a diskutuje o českém školství

 

Až formálně vznikne spolek Pedagogická komora, bude tento dotazník nahrazen přihláškou. Doufáme, že se stanete členem komory.

Prosím sledujte náš web  a Facebook 

Email: pedagogickakomora@gmail.com

 

POZVÁNKA: Pedagogická komora - diskuze naživo – 23. 4. 2017 (neděle) Praha

Vážené kolegyně, vážení kolegové!

Rádi bychom vás  pozvali na společné setkání příznivců a podporovatelů vzniku profesní stavovské organizace – spolku Pedagogická komora.

Toto první setkání se uskuteční v Praze v neděli 23. dubna 2017 od 11 do 15 hodin. Setkání je otevřené každému, koho založení komory zajímá, je ochoten přispět ke vzniku Pedagogické komory a chce osobně poznat a popovídat si s iniciátory založení pedagogické komory i s ostatními kolegy. Pokud vám tento termín nevyhovuje, nevadí – podobných setkání bude více a nejen v Praze…

Témata k rozhovorům nejsou stanovena předem. Budou čistě na vás – může to být např. kariérní řád, inkluze nebo cokoliv jiného. Nezapomínejme ale, že naším hlavním tématem je: Hledáme, co nás spojuje; ukažme, že se dokážeme domluvit.

Konkrétní místo setkání v Praze upřesníme přibližně týden před setkáním podle počtu účastníků –Přihlásit se můžete nejpozději do pátku 14. dubna 2017, a to prostřednictvím tohoto formuláře.

Setkání připravují Kristina Zůbková a Jana Kunšteková.

autor článku: Radek Sárközi (www.sotkoviny.cz) a Janek Wagner (www.pedagogicke.info)