Dnes je neděle 12. červenec, svátek má Bořek.

www.kolopro.cz/

Město Dobříš získalo dotaci na nový školní pavilón. Jak bude vypadat?

přidáno: 27. 04. 2018

O nedostatku míst v základních školách v Dobříši se mluví už dlouho. Nyní se však rozjasnilo na lepší zítřky, když bylo našemu městu zasláno oznámení MF ČR o zařazení do dotačního programu na projekt výstavby nového školního pavilónu a zároveň přístavby varny a jídelny u 2. ZŠ Dobříš. Stavět by se mohlo začít ještě v letošním roce.

Už od nástupu na radnici v roce 2014 řeší vedení města problematiku týkající se nedostatku míst v základních a mateřských školách pro děti z Dobříše a okolí. Rozšiřuje se kapacita 1. ZŠ Komenského nám. 35 a staví se nový pavilon u 5. MŠ. Po úspěšném jednání se starosty z obcí Drevníky, Drhovy, Malá Hraštice, Nová Ves pod Pleší, Mokrovraty, Rybníky, Stará Huť, Svaté Pole, Velká Lečice, Voznice, Obořiště a Rosovice a dohodě o spolupráci při navyšování školní kapacity se zpracovala studie k tomuto projektu, která byla přílohou žádosti o dotaci. Nyní se zpracovává projektová dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení.

„Na základě připravené studie jsme zažádali o dotaci na Ministerstvo financí, kterou jsme nyní získali, a teď nás čeká další etapa přípravných prací. Na konci minulého týdne jsme se sešli společně s pracovníky úřadu nad projektovou dokumentací, kterou je nyní nutné připravit a zpracovat. Zároveň nyní musí všechny obce projednat a schválit dohodu týkající se financování celého projektu. Finanční podporu přislíbil také Středočeský kraj, zřizovatel Gymnázia Karla Čapka, pro které zajišťuje 2. základní škola Dobříš zčásti školní stravování.“ upřesňuje starosta Dobříše Mgr. Stanislav Vacek, MPA.

Na projekt s rozpočtovými náklady v celkové hodnotě 53,5 mil. Kč získalo město 37,45 mil. Kč, tedy 70% dotaci. Kapacita 2. ZŠ Dobříš se zvýší o 120 míst pro děti a navýšena bude i kapacita školní jídelny a varny, která bude limitována počtem asi 1200 dětí. Pojmout by bez problémů měla i studenty dobříšského gymnázia.

Nový pavilón má být vystavěn poblíž současného hřiště na zelené ploše u ulice Školní. Jeho architektonické řešení bude navazovat na současné budovy školy a řešena bude i úprava parkovacích míst. Projekt počítá také s úpravou zeleně. Některé stromy a keře budou totiž muset být vykáceny a místo nich se zasází nové poblíž školního areálu.

K právě zpracovávanému projektu se na pravidelných schůzkách vyjadřuje vedení školy a zástupci města. Projektovou přípravu řeší i radní města a předseda Komise pro místní rozvoj Dobříše Radek Vystyd, MPA: „Pokud se nám včas podaří připravit projektovou dokumentaci, získat stavební povolení a vše řádně „odsoutěžit“, tak by se mělo začít s výstavbou ještě v letošním roce. Dokončení je plánováno k 1. září 2019 tak, aby mohla navýšená kapacita školy sloužit hned od nového školního roku. To je naše přání a optimální stav.“

A takhle vypadají první vizualizace nového školního pavilonu v Dobříši:

autor článku: Redakce DA a vedení města Dobříš