Dnes je čtvrtek 5. prosinec, svátek má Jitka,
je Mezinárodní den dobrovolníků.

Z našeho města

VIDEO: Dobříšské gymnázium se po rekonstrukci slavnostně otevřelo

přidáno: 03. 03. 2016

Opadaná omítka, absence teplé vody, stará okna s rozbitými žaluziemi a zatékání do tříd - právě tak vypadala budova gymnázia dlouhou dobu před rekonstrukcí. Tento stav vyřešila nedávná oprava, která skončila v prosinci 2015. A na slavnostní otevření, dnes už opravené školy, se přijel podívat 24. února 2016 i hejtman Středočeského kraje.

Gymnázium Karla Čapka mělo v plánu opravu především vnější části budovy už několik let. V první řadě bylo třeba zrekonstruovat fasádu, vyměnit okna, opravit střechu a celou školu zateplit.  Práce začaly v květnu minulého roku a poslední detaily dělníci doladili o sedm měsíců později - v polovině prosince 2015. Žáci a učitelé tak museli pro výuku od poloviny června do září využít provizorní prostory - například dobříšskou knihovnu, Kulturní dům, pastorační centrum nebo evangelickou faru.

Na rekonstrukci místního gymnázia se můžete podívat v následující reportáži:

Celá rekonstrukce se vyšplhala na dvacet jedna milionů korun, z čehož patnáct a půl milionu korun věnoval ze svého rozpočtu Středočeský kraj a pět a půlmilionová dotace se gymnáziu podařila získat z Operačního programu Životní prostředí. Díky dotacím už má škola novou střechu, plastová okna, vchodové dveře a zateplení celé budovy. Opravou prošla také fasáda.Gymnázium si pořídilo vlastní plynovou kotelnu, díky níž mohlo do budovy přivést teplou vodu. Zvýšilo také bezpečnostní opatření. Bez elektronický čipů se už do budovy není možné dostat a bezprostřední okolí školy sleduje kamerový systém.

Díky sponzorskému daru Sdružení rodičů Gymnázia Karla Čapka, prošla modernizací také počítačová učebna a do tříd v přístavbě přibyly nové tabule.

Rekonstrukce gymnázia sice sotva skončila, vedení školy už ale plánuje v příštích letech opravit a vymalovat třídy a do učeben pořídit nový nábytek. 

autor článku: redakce DA