Dnes je neděle 24. květen, svátek má Jana,
je Evropský den parků.

Z našeho města

Děti z dobříšské školy vyhrály celorepublikovou soutěž

přidáno: 06. 06. 2018

Školní družina ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35, oddělení TIC TACI, se pod vedením paní vychovatelky Terezy Hejnové zapojila do celorepublikové výtvarné soutěže na vzdělávacím portálu ČEZ - „Svět energie“. A děti vyhrály, celkem ze 72 škol, hlavní cenu!

Úkolem bylo vytvořit dílo na téma „Čistá energie“. Společnými silami děti namalovaly krásný obrázek, který pojmenovaly „Solární a větrná elektrárna na Dobříšsku“. Fotografie výrobku byla zveřejněna na webu a už se jen mohlo očekávat, jak dopadne hlasování. Díky hlasům od rodičů, kamarádů a všech, kterým se obrázek líbil, bylo dílo již druhý den po zveřejnění na 1. místě s velkým náskokem počtu hvězdiček. Následující dny už jen stačilo umístění udržovat dalším hlasováním. Výhodou bylo, že návštěvníci webových stránek mohli jednotlivým obrázkům opakovaně udělit 1 – 5 hvězdiček.

Do soutěže se zapojilo celkem 72 škol

„Jsem velmi ráda, že se děti do soutěže zapojily, i když na tvorbu a hlasování bylo jen pár dnů. Přesto jsme se nevzdávali, pečlivě pracovali a hlasovali,“ uvádí Tereza Hejnová. Děti vyhrály 1. místo s neuvěřitelným počtem 49 000 hvězdiček. Z hlavní ceny, kterou je LEGO stavebnice – hasičská stanice v hodnotě 2 299 Kč mají děti obrovskou radost.

Bojovat se vyplatilo

„Už se moc těšíme, až v brzkých dnech výhru dostaneme. Tato soutěž pro nás byla obrovskou inspirací a motivací pro zapojení do dalších soutěží o krásné ceny. Bojovat do poslední chvíle se nám opravdu vyplatilo. Jsem ráda, že mám v ŠD tak šikovné, nadané a soutěživé děti, s kterými mohu reprezentovat naši školu. Děkuji také všem, kteří nás v soutěži podpořili,doplňuje Tereza Hejnová. 

autor článku: Tereza Hejnová | vychovatelka ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35,