Dnes je neděle 24. květen, svátek má Jana,
je Evropský den parků.

Z našeho města

Práce na 1. Základní škole Dobříš jsou u konce, kolik míst přibude?

přidáno: 29. 05. 2018

Rozsáhlá stavba a také rekonstrukce na dobříšské základní škole byla zahájena již v červnu minulého roku. V současnosti jsou práce u konce a uskutečněna bude i kolaudace. Zasednou však děti do nových lavic už v září?

Nástavba a přístavba Základní školy, Komenského nám. Dobříš, která měla za cíl rozšíření kapacity celkem o 50 míst je u konce. Kapacita se rozšířila díky vybudování dvou nových učeben.

 

(Foto: Tisková konference města Dobříše)

V rámci stavby došlo současně také k úpravám sociálního zařízení. Již v létě minulého roku byly také rozšířeny šatny a proběhla rekonstrukce školní jídelny včetně varny, o těchto prací jsme vás informovali již v dřívejším článku. V rámci realizaci projektu bylo také vybudován bezbariérový výtah.

 

(Foto: Tisková konference města Dobříše)

Celkové náklady na projekt činily 52.627.004,74 Kč s DPH. V rámci dotace město Dobříš získalo příspěvek 26.280.000 Kč s DPH. Stavbu realizovala firma Pohl, spol. s  r.o.

Po kolaudaci bude podána žádost o rejstříkovou kapacitu

Kolaudační řízení by mělo proběhnout v prvním týdnu v červnu. V současnosti probíhá kompletace potřebných podkladů pro kolaudační řízení. Nové třídy jsou připraveny pro stěhování zařízení a instalaci interaktivních tabulí, které jsou pořizovány školou. Po úspěšné kolaudaci však bude ještěn nutno podat žádost na zvýšení rejstříkové kapacity žáků. Pokud bude i tato žádost úspěšná, děti se budou moci již v září těšit z nových tříd.

autor článku: Redakce DA a tisková konference města Dobříše