Dnes je pátek 28. únor, svátek má Lumír.

Z našeho města

Do lesa s lesníkem

přidáno: 08. 11. 2015

Na konci září proběhla další z akcí Do lesa s lesníkem. Tu pro děti z dobříšské základní školy připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci se společností Colloredo-Mannsfeld s. r. o. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Skupina dětí z 2. ZŠ Dobříš strávila netradiční odpoledne na polesí Svatá Anna nedaleko Dobříše. Mladí nadšenci se tak přímo v terénu dozvěděli spoustu zajímavých a užitečných informací nejen o lese, který je v blízkosti jejich města. Prostřednictvím her děti zjistily, co všechno musí lesník, či těžař v lese dělat a proč, jak vlastně vzniká les, z jakých stromů je tvořen a jak se o něj lidé musí starat, jaká zvířata v něm žijí, jakou vodohospodářskou funkci les má a mnoho dalšího. Na to, jak akce probíhala, se můžete podívat v následující reportáži v produkci Nadace pro život.

 

O projektu Do lesa s lesníkem

Cílem projektu Do lesa s lesníkem je přiblížit les dětem základních škol z celé ČR a ukázat jim i učitelům les očima lesníka. Projekt chce les představit jako součást zdravého přírodního prostředí a zdůraznit jeho hospodářské a sociální souvislosti.

Program je navržen tak, aby se děti nejen seznámily s ukázkami lesnických činností přímo v lese, ale aby si většinu prací samy vyzkoušely za podpory odborníků – lesních pedagogů a odborníků na zpracování dřeva.Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří v něm pracují. Více informací je možno získat na oficiálních stránkách projektu.

autor článku: Redakce DA (zdroj: Nikol Sevaldová, propagace města Dobříš)