Dnes je čtvrtek 5. prosinec, svátek má Jitka,
je Mezinárodní den dobrovolníků.

Z našeho města

2. MŠ slavila 50 let a paní učitelky to parádně rozjely…

přidáno: 02. 06. 2017

2. MŠ v Dobříši oslavila minulý pátek padesátileté výročí a to ve velkém stylu. Tuto mateřskou školu začaly budovat Rukavičkářské závody n.p. Dobříš již v roce 1965.

Celým programem provázela ředitelka školy Růžena Chovanečková a hudební duo Vanda a Standa (alias Lukáš Čermák a Vlaďka Vohralíková), které dobříšské děti velmi dobře znají.

O milé překvapení se hned v úvodu postaral starosta Stanislav Vacek, když předal jako dárek mateřské škole šek na 20.000,- Kč

autor foto: Simona Marvanová, Jitka Krejčová

Zeptali jsme se paní ředitelky, co za získanou částku mateřská škola koupí?

Obdržený finanční dar nás mile překvapil a dovedu si představit, jak jej využijeme. V současné době máme v plánu ve spolupráci s NFZŽ pokračovat na  další výzdobě fasády školy. Můžeme tedy malby na mateřské škole oproti plánu rozšířit.

Kdo stál za myšlenkou stavby školy, za jak dlouho byla postavena, a kolik to tehdy stálo?

Mateřskou školu začaly budovat Rukavičkářské závody n.p. Dobříš v roce 1965. Náklad na stavbu činil 1 643 529 Kč. Na vnitřní vybavení 434 861Kč. Školu zdobí umělecká mozaika od A. Šturmové nákladem 71 708Kč

Celkový náklad postavení školy činil 2 150  098Kč.

Provoz školy byl zahájen 1. 6. 1967, bylo přijato 89 dětí zaměstnanců Rukavičkářských závodů. K 1. 9. 1967 byl stav doplněn na 120 a první ředitelkou školy byla paní Eva Vondrová.

Co byste školce popřála Vy osobně?

Školce přeji šťastné a zdravé děti, milující a vstřícné rodiče. Dále pak osvícené vedení města, které ví, že vzdělávání našich dětí je nejcennější investicí.

Gratulace zazněly i od historicky první ředitelky 2. MŠ paní Evy Vondrové a pana ředitele Rukavičkářských závodů pana Šefránka. Každá třída si připravila krásné hudební a taneční číslo, nechybělo ani pasování předškoláků, ale ta pravá „třešinka na dortu“ čekala na závěr.

Téměř všechno dámské osazenstvo 2. MŠ si připravilo úžasnou taneční kreaci na melodii písně „Holky z naší školky“ a každou sloku okořenilo novou rekvizitou či kostýmem.

Celá zahrada školky se smála nahlas a poté bouřlivě aplaudovala.

 

autor foto: Simona Marvanová, Jitka Krejčová

 

Děti i rodiče si závěrem „smlsli“ na dortíku a na buřtech a popřáli 2. MŠ dalších úspěšných 50let.

 

To samé přeje i celá redakce DA

autor článku: redakce DA silami společnými