Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

hudební festival Dobříš

Při výlovu rybníka Papeže se do sítě dostala i želva

přidáno: 05. 04. 2015

Koryto rybníka Papeže nyní zeje prázdnotou a lidé si mohou začít zvykat na nový pohled, který se určitě několik dalších měsíců měnit nebude. Výlov Papeže proběhl za hojné účasti nejen rybářů, ale i veřejnosti. Přesto, že „utekla voda“ a uvízla nám labuť v bahně, vše je nyní v pořádku a pomalu se začne pracovat.

Výsledek výlovu ryb z rybníku Papež, který zajišťoval Český rybářský svaz, územní svaz Praha ve spolupráci se zaměstnanci firmy Colloredo-Mannsfeld spol. s. r. o. byl následující: 50 q (metrických centů) cejnka, 7 q kapra (velikost 1,2-1,5 kg), 200 kg amura násady, 150 kg štiky násady, 100 kg candáta násady, 200 kg bolena, 50 kg úhořů, 50 kg sumce z niž 3 exempláře měly cca 2 m délky, 3 jedinci tolstolobika o váze 20-30 kg jeden kus a dokonce také jedna želva. 

Vylovené ryby se použily k zarybnění rybářského revíru Berounka I a revíru Slapy. 

S rybníkem Papežem se bude dít následující: byla uzavřena smlouva s firmou Krajinoprojekt s.r.o. na vyhotovení projektové dokumentace na opravu výpustného zařízení. Bude vybudován nový požerák, zrekonstruováno loviště a upravena příjezdová cesta k lovišti. 

Projektové práce by měly být hotovy co 4 měsíců a výstavba by měla trvat cca 1-1,5 měsíce. Pokud tedy půjde vše podle předpokladů, měl by se Papež začít napouštět začátkem října. Znamená to tedy, že přes léto bude Papež bez vody a občané Dobříše ho nebudou moci použít k rekreaci.  Rychlost napouštění bude záviset na srážkových poměrech na podzim letošního roku. 

autor článku: Redakce DA & Ing. Michal Pernica