Dnes je pondělí 24. září, svátek má Jaromír.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Městská policie má další posilu!

přidáno: 07. 06. 2016

Městská policie Dobříš získala v minulých měsících nejen novou posilu v podobě vozidla, ale také nového městského strážníka! Kdo se stal novým strážníkem a bude nově chránit naše okolí?

V říjnu minulého roku se snížil počet městských strážníků, doposud tak bylo strážníků 12. Již v březnu jsme vás ale informovali o tom, že počet strážníků bude opět navýšen!

Nový strážník musel nejdříve absolvovat rekvalifikační kurz a získat osvědčení

Novým strážníkem se stal Ondřej Suchan z Dobříše. Na svou první službu si ale musel počkat. Nejdříve musel povinně absolvovat rekvalifikační kurz, na jehož závěru získal potřebné osvědčení. Díky tomuto osvědčení pak mohl úspěšně zahájit svou první službu jako dobříšský městský strážník. Poprvé ve službě jste ho mohli zahlédnout 21. května na Dobříšských májových slavnostech.

Jak rekvalifikační kurzy probíhají?

Program celého kurzu pro obecné a městské strážníky je zaměřen především na vědomosti a dovednosti, které bude strážník potřebovat při závěrečných zkouškách před komisí. Ta je složena z členů Ministerstva vnitra České republiky. V první řadě se také budoucí strážníci připravují k samotnému budoucímu výkonu práce. Tímto vzdělání strážníků však nekončí. Jak sama říká Alena Kovaříková, zástupce velitele Městské policie Dobříš: „Osvědčení vydává strážníkovi ministerstvo vnitra po úspěšné zkoušce na dobu tří let, což vyplývá ze zákona o obecní policii. Zkoušky se skládají na policejní akademii v Praze. Po třech letech strážníci pak musí prolongovat.“

autor článku: Kamila Paulová