Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

hudební festival Dobříš

Druhý ročník městského příměstského tábora slaví úspěch!

přidáno: 31. 07. 2019

Příměstský tábor města Dobříše se konal v červenci již druhým rokem a zúčastnily se ho děti, které vybral orgán sociálně právní ochrany dětí.

V polovině července, od pondělí 15. do čtvrtka 19.července se v rámci prevence kriminality za finanční účasti města Dobříš a MV ČR – odboru prevence kriminality uspořádal další ročník příměstského tábora města Dobříše. Týdenního programu se zúčastnilo celkem 10 dětí. „Zázemí jsme měli ve 4. Mateřské škole ve Fričově ulici. Děti měly program upravený, tak aby se podporovala komunikace mezi nimi, respekt jeden k druhému a vstřícnost. Součástí byl i sociálně-terapeutický program,“ doplňuje strážník Václav Svoboda, manažer prevence kriminality.

Děti se podívaly za strážníky ve službě

Děti také vyrazily na výlet do ZOO a Dinoparku Plzeň. „Společně jsme pak navštívili strážníky Městské policie Dobříš a policisty Policie ČR – Obvodní oddělení Dobříš. Děti měly zajištěnou celodenní stravu,“ zmiňuje strážník Václav Svoboda, manažer prevence kriminality. Během tábora si děti užily ukázky z výcviku služebního psa Městské policie Dobříš, množství her, střelby ze vzduchovky nebo střelby z praku.

autor článku: redakce DA