Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

hudební festival Dobříš

Dobříš: Je nutné dělat nepořádek a řvát v době nočního klidu?

přidáno: 16. 07. 2020

Po ulicích se pohybujeme všichni. Naše město je naším domovem. Jak byste se dívali na to, kdyby vám někdo vysypal odpadkový koš např. na vaší vlastní zahradě? Milé by to určitě nebylo. Realita v Dobříši, zejména za sokolovnou, je mnohdy alarmující.

Nepořátek po městě Dobříš

Pohozené papírové krabice, tašky s odpadky, různé papírky, plechovky od nápojů, lahve od alkoholu, střepy, tak to vše najdeme okolo nainstalovaných laviček na náměstí v Dobříši, nebo v parku za Sokolovnou. Člověk by řekl, že tohle už bychom měli mít všichni za sebou. Přesto spousta lidí takto zachází s tím, co se jim nehodí a odhodí nepořádek, prostě na zem a vůbec se nad tím nepozastavují! Přitom po každých asi 20 m jsou umístěné betonové koše, které již nějaký nenechavec stačil pomalovat… Jak smutné, že někteří nemají úctu k majetku druhého nebo že jsou dokonce vychováni jako burani.

Asi se některým lidem zdá jednodušší odhodit na zem nepotřebný odpad, než dojít pár metrů a dát to tam, kam podobný odpad patří! Anebo zkrátka to, co chce každý vyhodit, ať si odnese domů a vyhodím to tam, kam to patří. Odpadkové koše nemohou být nainstalovány na každém rohu.   

Úklid stojí peníze nás všechny

Město Dobříš poté musí platit za úklid z peněz nás všech, za které by jistě mohlo být pořízeno něco jiného. I Dobříš přitom má kontejnery na tříděný odpad, takřka všude jsou odpadkové koše a bezproblémově funguje i sběrný dvůr. Nad chováním některých lidí, kteří dělají nepořádek, proto zůstává někdy rozum stát. Přitom stačí chovat se jen zodpovědně… k sobě, k druhým, ke všemu.

Rušení nočního klidu

Další problém, nad kterým je třeba se pozastavit, jsou stížnosti na rušení nočního klidu. Ano, máme tu léto, lidé se chtějí bavit, ale je nutné „řvát“ a pokřikovat lidem pod okny? Zejména se jedná o lokalitu Mírového náměstí u domu č.p. 1064, kdy hlavně mládež ve večerních hodinách sedí na zeleni nebo na lavičkách a chová se velmi hlučně. Je třeba se vžít i do kůže těch občanů, kteří již odpočívají a spí, aby mohli jít brzy ráno do práce. Strážníci městské policie nemohou být vždy a všude. Je to celé o lidech, o toleranci, o úctě k druhému. Proto mládeži – my chápeme Vaši potřebu si užít prázdniny, mějte ale vy pochopení, že po 22:00 hod. je noční klid a nerušte své okolí rámusem, hlasitým rozhovory či dokonce puštěnou hudbou.

Buďme k sobě ohleduplnější.

autor článku: strž. Alena Kovaříková - zástupkyně velitele Městské policie Dobříš