Dnes je středa 12. prosinec, svátek má Simona.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Víme, kdy má být otevřen dobříšský zimní stadion!

přidáno: 01. 12. 2017

Skvělá zpráva nejen pro všechny děti, dobříšský zimní stadion bude letos otevřen! Kdy přesně by k otevření mělo dojít?

Také už máte své brusle nabroušené a připravené? První mrazíky už nás pomalu navštívily, a tak je potřeba jen počkat na led. V minulém roce měl dobříšský zimní stadion velký úspěch, a tak se mnozí z vás už nemohou dočkat té letošní sezóny a často se ptáte, kdy budete moci vyjet na led!

Před dvěma lety se stadion otevřel po delší pauze

Před dvěma lety, 1. ledna 2015, se zimní stadion otevřel po pětileté pauze. V loňské sezóně se bruslaři slavnostního otevření dočkali až na Nový rok. Po necelém prvním měsíci otevření navštívilo ledovou plochu téměř 4 000 návštěvníků.

Kdy se zimní stadion otevře letos?

Přípravné práce na zahájení letošní sezony jsou v plném proudu. Po včerejší kontrole stavu zimního stadionu je už jasný termín, kdy by mohlo dojít k jeho otevření. Zástupci společnosti Dokas, s.r.o., která je provozovatelem zimního stadionu, začali pracovat na přípravě ledové plochy. Po včerejším setkání zástupců Dokasu a radní města Dobříše Markéty Čermákové bylo rozhodnuto, že od pondělí 4. prosince začne mrazení ledové plochy. „Pokud půjde v příštím týdnu vše podle plánů, počasí nám bude přát a půjdou teploty pod nulu, mohl by být v pondělí 11. prosince zimní stadion bruslařům zpřístupněn. Doufejme tedy, že nás nepřekvapí žádné jiné překážky,“ upřesnila Markéta Čermáková.

Jak to vypadá s realizací nové technologie?

Realizace nové technologie chlazení na zimním stadionu je závislá na termínu schválení dotačních prostředků od SFŽP (Státní fond životního prostředí). Podle nejnovějších informací by alokace prostředků z EU měla proběhnout ještě letos, po vydání příslušného rozhodnutí bude vybrán dodavatel stavby a předpoklad jejího dokončení je před zahájením sezóny 2018/2019,“ upřesňuje Stanislav Vacek, starosta města Dobříše.

A co vy, už máte připravené brusle? 

autor článku: Kamila Paulová