Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Zámek Dobříš OTEVŘE francouzský park prvně POUZE pro obyvatele města

přidáno: 09. 07. 2020

Zámecký francouzský park byl veřejnosti uzavřen od začátku roku 2018. Více jak 2 roky zde probíhala rozsáhlá rekonstrukce a revitalizace zeleně. Nyní bude slavnostně otevřen a opět zpřístupněn veřejnosti.

Vážení obyvatelé města Dobříše,

s radostí vám oznamujeme, že z rozhodnutí paní Livie Colloredo-Mannsfeldové, bude den před oficiálním slavnostním otevřením nově revitalizovaného zámeckého francouzského parku, tento prostor prvně zpřístupněn pouze obyvatelům města Dobříše.

V úterý 14. července v čase od 12:00 do 17:00 hod. tak můžete ZDARMA navštívit francouzský park dobříšského zámku v rámci speciálních prohlídek.

Na místě Vám budou k dispozici také pracovníci zámku včetně pana ředitele Pavla Krejcárka. Ti Vám rádi odpoví na Vaše případné dotazy.

Jak bude probíhat kontrola návštěvníků?

„Za zámek nechceme a ani nemůžeme kontrolovat, kdo je a není z Dobříše. Vše je tedy na poctivosti každého návštěvníka. My to bereme, jako takový malý dárek pro dobříšské občany a těšíme se na ně,“ upřesnil s díky všem obyvatelům pan ředitel zámku.

Slavnostní otevření nově zrekonstruovaného francouzského parku

Zámek Dobříš otevře nově zrekonstruovaný francouzský park oficiálně 15. července 2020.

K této příležitosti budou v parku připravené komentované prohlídky, které budou probíhat v pátek, sobotu a neděli. Zde se dozvíte nejen zajímavosti z historie, ale také uvidíte, co všechno se podařilo zrekonstruovat - zrestaurované sochy, bazénky a fontány, novou výsadbu a upravené cesty atd.

Na komentované prohlídky je nutné se předem objednat. Více informací a také ceny vstupného naleznete na webových stránkách zámku Dobříš (www.zamekdobris.cz).

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz, www.zamekdobris.cz)