Dnes je středa 5. srpen, svátek má Kristián.

Z našeho města

Výzva starosty pro občany Dobříše a pomoc seniorům

přidáno: 16. 03. 2020

Ve zveřejněné výzvě starosty města Dobříš najdete přehledně shrnuto, jaká opatření byla od dnešního dne zavedena. Většina míst se opravdu uzavírá nebo funguje jen v omezeném režimu. Aktuálně není v Dobříši nákaza koronavirem potvrzena, ale několik lidí už je i zde v karanténě.

Starosta Pavel Svoboda: Výzva občanům Dobříše

Vážení spoluobčané,
v současné době není v Dobříši známý žádný prokázaný případ nakažení virem Covid-19. Devět spoluobčanů je v karanténě, především z důvodu návratu ze zahraničí. Zatím si vedeme v Dobříši velmi dobře, mám radost, že zde nepropadáme panice a chováme se rozumně.

Dnes se sešel Krizový štáb Dobříše jako obce s rozšířenou působností za účasti zástupců hasičů, státní i městské policie i lékařů.

V souvislosti s opatřeními vyhlášenými vládou České republiky od dnešního dne do 24. března 2020, se, prosím, řiďte následujícími pokyny:

1. Zůstaňte doma, omezte na nejvyšší možnou míru styk s ostatními lidmi.

2. Středisko zdraví funguje v omezeném režimu. Využijte především možnost telefonické konzultace, telefonní čísla na lékaře jsou na www.poliklinikadobris.cz. Pokud Vaše návštěva skutečně není nezbytná, odložte ji.

3. Přepážky Městského úřadu Dobříš jsou uzavřeny. V naléhavých případech kontaktujte daný odbor telefonicky nebo mailem. Seznam kontaktů je na www.mestodobris.cz, ústředna tel. 318 533 311.

4. Sběrný dvůr Dokas je uzavřen. Svoz komunálního odpadu funguje bez změny. Při parkování v ulicích města dbejte na zachování průjezdnosti.

5. Finanční úřad v Dobříši je uzavřen – daňová přiznání bude možné odevzdat bez osobního styku s úředníkem, vhozením do určené schránky, ale až po 24. 3. 2020.

6. Veřejná sportoviště (zimní stadion, skatepark) jsou uzavřena. Stejně tak veřejné WC na náměstí.

7. Nabídněte svou pomoc seniorům, kteří jsou nejohroženější skupinou obyvatel. Ověřte v rámci rodiny, že vaši starší příbuzní mají dostatek informací i základních životních potřeb. Zeptejte se, prosím, svých sousedů, zda nepotřebují pomoci. Vylepte leták o možnosti Nákupů pro seniory na dveře vašeho bytového domu.

8. Přihlaste se k informačním SMS a emailu, kterými město informuje o aktuálním dění. Přihlásit se můžete přes ikonu Hlášení rozhlasu na pravé straně úvodní stránky www.mestodobris.cz

9. Když už musíte vejít do kontaktu s dalšími lidmi, pokud je to možné, udržujte vzdálenost 2 m a používejte roušku. Jakákoli rouška či šátek je lepší než žádná ochrana.

Děkuji Vám. Společně to zvládneme.
Pavel Svoboda, starosta

Zajištění nákupu pro seniory a další rizikové skupiny osob ohrožených koronavirem

Dobrovolníci ve spolupráci s Městem Dobříš nabízí zajištění nákupu a jeho donášku zdarma pro seniory a všechny ostatní osoby, pro které je riziková případná nákaza koronavirem COVID-19.

Máte zájem o nákup?

V případě zájmu o nákup a donášku do domu, volejte městské informační středisko, tel.: 318 523 422 ve dnech Po - Pá, 9:00 - 15:00 hod.

Chcete se stát dobrovolníkem?

Pokud se chcete stát dobrovolníkem, musíte být starší 18 let a zaslat podepsaný formulář na email: dobrovolnici.dobris@seznam.cz.

Koordinaci dobrovolníků zajišťují dospělí vedoucí skautských oddílů.

Formulář ke stažení: https://drive.google.com/…/1KCnvzC2MpZ4HIcXI6WwIBFsvLi…/view

"Dohromady jsme to dali kvůli tomu, že chceme pomoci. Nechceme sedět s rukama v kapsách doma. Jedním  ze skautských zákonů je Skaut je prospěšný a pomáhá jiným. To platilo i za války, komunismu a platí to i nyní. Prostě snaha pomoci - spojit lidi co chtějí. Státní správa nestihne vše," vyjádřil se nám k dobrovolné akci Mirek Sochor, který společně se svou ženou Klárou bude koordinovat práci dobrovolníků. 

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)