Dnes je sobota 20. duben, svátek má Marcela,
je Mezinárodní den svobody tisku.

Z našeho města
Menubox
Restbox

VIDEO: Děti jednoznačně ovládly centrum Dobříše při akci Vánoční přání

přidáno: 19. 12. 2017

Vánoční přání na stromek si přišli napsat v pátek 15. prosince malí i velcí návštěvníci akce. Odpolednímu programu, který se odehrával přímo v centru Dobříše na parkovišti před radnicí města, od začátku až do konce jednoznačně kralovaly děti. I přes mrazivé počasí se tančilo, tvořilo, soutěžilo, zpívalo a bavilo.

V loňském roce se město Dobříš zapojilo do nečekaně úspěšné akce s rádiem Impuls – Balónky s přáním Ježíškovi. Ta byla bohužel hlavním organizátorem z důvodu znečišťování životního prostředí zrušena, ale v Dobříši se rozhodli v této tradici jinou formou pokračovat a uspořádali si zde vlastní akci s názvem Vánoční přání.

Vánoční stromky s přáníčky Ježíškovi jsou už ozdobeny

Přáníčka pro akci připravily přímo dobříšské děti. Žáci z 2. základní školy a z RC Dobříšek se zapojili do výroby přáníček, která si návštěvníci mohli na místě dozdobit, připsat na ně svá nejtajnější přání a ozdobit jimi dvě jedličky, které věnovala firma BIOS.

Stromečky budou po celé svátky k vidění v přízemí dobříšské radnice (Mírové náměstí 119) a v atriu Kopáčkova domu (Mírové náměstí 103).

Jak akce probíhala?

Návštěvníky na akci uvítala místostarostka Mgr. Petra Neubergerová a celým programem provázela Ing. Denisa Havlíčková, politik Zdravého města a MA21. Začátkem akce nás provázelo krásné slunečné počasí, které se sice po chvilce změnilo a přineslo nepříjemný vítr, to ale návštěvníky neodradilo a zahřáli se při „vánočních tanečních“ či při čaji s vánočkou. Pro děti bylo připraveno několik soutěží, her a drobných odměn. O sváteční a příjemnou atmosféru se postaraly děti z dětského pěveckého sboru Rukavičky ze ZUŠ Dobříš. V závěru akce pak proběhl křest s autogramiádou nové knihy „Dobříš v proměnách reálného socialismu“ od Petra Kadlece. Knihu pokřtil starosta Mgr. Stanislav Vacek v doprovodu svého vnoučka společně s autorem knihy.

Vánoční svátky by měly být především svátky klidu, rozjímání a obdarovávání potřebných, proto v průběhu odpoledne mohli návštěvníci přispívat do kasičky určené pro Domov seniorů Dobříš. Vybrat se nakonec podařilo celkem 5.050,- Kč.  „Věříme, že všem zúčastněným se akce Vánoční přání líbila a doufáme, že se nám tímto povede vytvořit na Dobříši novou vánoční tradici,“ dodává za Zdravé město a MA 21 organizátorka akce Bc. Lucie Oplíštilová.   

 

Video z akce pro vás tentokrát natáčely přímo děti:

autor článku: Redakce DA a Bc. Lucie Oplíštilová | Město Dobříš