Dnes je sobota 8. srpen, svátek má Soběslav,
je Mezinárodní den ženského orgasmu.

Z našeho města

VIDEO: Město Dobříš letos na náměstí rozsvítilo dva stromy

přidáno: 09. 12. 2018

Čtvrteční tradiční akce na sv. Mikuláše opět zaplnila dobříšské náměstí. Přišli jste si užít adventní atmosféru? Pokud jste v týdnu akci nestihli nebo si ji ještě jednou chcete prožít, podívejte se na naši dnešní videoreportáž.

Ve čtvrtek 6. prosince proběhla na dobříšském náměstí tradiční akce příchodu svatého Mikuláše a rozsvícení vánočního stromečku. Během odpoledne a podvečera sem přišly davy lidí uvítat přicházející Vánoce a podívat se na rozsvícení dobříšského stromu a ohňostroj.

Premiérový proslov starostky města Dobříše

Vánoční nálada se nesla po celé odpoledne a podvečer. Nechyběly stánky s občerstvením a bohatý program, během kterého vystoupily děti z dobříšských mateřských a základních škol, představil se sbor Jeřabinky a Lentilky, aerobic ze Sokola Dobříš a Spolek odrostlých žen. V 17:00 hod. na náměstí dorazil Mikuláš se svou družinou, aby si vyslechli básničky a písničky, které si pro ně děti připravily a samozřejmě je za to náležitě odměnili sladkostmi a ovocem. Po šesté hodině na pódium dorazila i starostka města Dobříše Jana Vlnasová, která tak poprvé ve své funkci pozdravila všechny přítomné a popřála jim příjemně strávené svátky. Poté už se slavnostně rozsvítil strom a byl spuštěn velkolepý ohňostroj, který rozsvítil oblohu nad celým náměstím.

Rozsvícení osvětlení v Dobříši

V letošním roce se město Dobříš rozsvítilo již dříve oproti minulým létům. Před první adventní nedělí bylo osvětlení rozsvícené po městě a nově byl také osvětlen i menší strom u radnice, který však nenahradil velký strom rozsvícený právě ve čtvrtek.

Videoreportáž ze čtvtečního setkání:

autor článku: Reportérka Andrea Žádníková a kameraman Tomáš Kozohorský