Dnes je čtvrtek 13. prosinec, svátek má Lucie.

5g.nordictelecom.cz/dobris
Menubox
Restbox

VIDEO: Proč naše město rozsvěcuje vánoční osvětlení téměř jako poslední?

přidáno: 11. 12. 2017

Město Dobříš pořádá během roku plno akcí. Mezi ty největší rozhodně patří Dobříšské májové slavnosti v květnu a předvánoční Setkání se sv. Mikulášem. Středeční rozsvícení dobříšského vánočního stromu zaplnilo opět celé náměstí. Proč ale Dobříš rozsvěcuje vánoční osvětlení jako jedno z posledních měst?

Jako každým rokem, tak i letošní začátek adventu patřil tradiční dobříšské akci Setkání se sv. Mikulášem. Na náměstí se během středečního podvečera 6. prosince sešlo mnoho lidí, kteří si užívali kouzelnou adventní atmosféru a pochutnávali si na tradičních vánočních dobrotách.

Program na pódiu

Na pódiu se během dne představil divadelní spolek Disk Dobříš, Sokol Dobříš a sbory z 4. Mateřské a 1. Základní školy. Nechyběl ani příchod sv. Mikuláše s družinou. Na pódiu děti téměř hodinu přednášely básničky nebo zpívaly písničky a dostávaly odměny. Před očekávaným rozsvícením stromu a ohňostrojem pozdravil všechny přítomné Stanislav Vacek, starosta města Dobříše.

Více než desetiminutový ohňostroj

Přesně v šest hodin nad dobříšským náměstím vypukl ohňostroj, rozsvítil se vánoční dobříšský strom a s tím také vánoční osvětlení v našem městě.

Jakou tradici má akce Setkání se sv. Mikulášem, kterou v současnosti známe?

Přímo na středeční akci jsme se vás ptali, jak dlouho si myslíte, že se akce setkání se sv. Mikulášem pořádá. Mnohé z vás odpověď překvapila. Od jakého roku má tedy tato akce svou tradici?

Zjistěte odpověď na otázku přímo ve videu:

autor článku: Kamila Paulová