Dnes je pondělí 15. červenec, svátek má Jindřich.

Z našeho města
Menubox
Restbox

VIDEO: Dobříšské oslavy 100 let od založení Československého státu

přidáno: 31. 10. 2018

Celý tento rok se připomíná výjimečné výročí 100 let od založení Československého státu. Oslavy vyvrcholily 28. října, kdy se na mnoha místech České republiky uspořádalo nespočet událostí. Výjimkou nebylo ani město Dobříš, kde v neděli proběhlo několik vzpomínkových akcí na dobříšském náměstí i v jeho okolí.

V ranních hodinách byl položen u pomníku obětem první světové války na Mírovém náměstí věnec a také za dobříšskou sokolovnou zasazen nový strom lípy svobody. Na dobříšském hřbitově pak proběhl pietní akt, v rámci kterého byly položeny věnce u hrobů tří legionářů, kteří jsou zde pohřbeni. Další věnec položil Okrašlovací spolek u pomníku obětem první světové války na Mírovém náměstí. V deset hodin dopoledne pak byla slavnostně na Kopáčkově domě Okrašlovacím spolkem odhalena pamětní deska Ludvíka Kopáčka.

Další doprovodné akce

Během celého dne probíhala i soutěž nazvaná „Hledání Dobříšské historie“, do které se všichni mohli zapojit, a to formou luštění tajenky, kterou připravil dobříšský Okrašlovací spolek. A v Dobříši probíhaly i v odpoledních hodinách další doprovodné akce například v Muzeu hraček nebo v Evangelickém kostele.

Video z nedělních oslav výročí:

autor článku: Redaktorka Kamila Paulová a kameraman Petr Pluhař