Dnes je sobota 20. říjen, svátek má Vendelín,
je Mezinárodní den kuchařů.

Z našeho města
Menubox
Restbox

VIDEO: Kruhový objezd a druhá testovací jízda autobusů. Výsledek?

přidáno: 24. 11. 2016

Hlavním tématem, o kterém se v poslední době v Dobříši a širokém okolí nejvíce mluví, je bezesporu výstavba kruhového objezdu v místě křížení ulic Plukovníka B. Petroviče, Partyzána V. Svobody a Jiřího Wolkra. Na něm ve čtvrtek 24. listopadu proběhla v pořadí druhá testovací jízda autobusů linkové dopravy.

Druhý test pro kruhový objezd

Kruhový objezd by se měl plnému provozu otevřít až za pár dní, přesto už ale stihl vyvolat obrovskou vlnu kritiky. Negativních reakcí přibylo i po první testovací jízdě autobusů, která se uskutečnila v první polovině listopadu letošního roku. Ve čtvrtek 24. listopadu byl kruhový objezd otestován po druhé. I této testovací jízdy se zúčastnily dva autobusy, a to autobus Iveco společnosti Arriva o délce 12, 8 m a autobus dopravce Martin Uher o délce 15 m. Pouze první z uvedených by měl dle plánů přes kruhový objezd pravidelně projíždět.

A jak v pořadí druhá testovací jízda autobusů po vznikající kruhové křižovatce dopadla? Na to se podívejte v následující reportáži:


 

Jak jste mohli v reportáži vidět, ani v tomto případě nebyl výsledek příliš úspěšný. Ještě před druhou testovací jízdou křižovatkou projely hned tři nákladní vozidla za sebou, a to bez větších obtíží. Rozhodně ne s takovými, které čekaly na dva zkušební autobusy spoelčností Arriva Martin Uher. První autobus projel při minimální rychlosti bez zásadních zádrhelů. U druhého vozidla tomu už tak ale nebylo. Stejně jako při první testovací jízdě se autobus do zatáček nevešel a v krajním bodě musel zacouvat, aby ze zatáčky vůbec vyjel.

Kruhový objezd by měl být hotový 30. listopadu

V tiskové zprávě, která byla dne 24. listopadu novinářům předložena, město uvádí: Jedná se o stavbu, která má primárně zklidnit dopravu v inkriminované křižovatce a usměrnit provoz tranzitní dopravy městem. Vzhledem ke skutečnostem, že projekt zpracovávala autorizovaná osoba pro oblast dopravních staveb, stavba byla projednána ve stavebním řízení (bez námitek) a nyní je dle této dokumentace stavěna, předpokládáme její bezproblémový provoz. Během procesu povolování stavby bylo autorizovanou osobou prokázáno, že průjezd linkových autobusů využívajících tuto trasu není ohrožen. Nyní během stavby, kdy vznikají obavy z bezpečného průjezdu autobusů danou křižovatkou, se snažíme průjezdovými zkouškami potvrdit předpoklad projektové dokumentace, že provoz linkových autobusů bude možný.

Podle zatím dostupných informací se práce na křižovatce chýlí ke konci a otevření kruhového objezdu se plánuje už na středu 30. listopadu 2016.

Zástupci města, kteří se testovací jízdy zúčastnili, odmítli celou situaci jakkoli komentovat. I přesto vše okolo kruhového objezdu sledujeme a další informace a komentáře vám přineseme co nejdříve.

autor článku: Eliška Krocová, kamera: Miriam Pogranová