Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

VIDEO: Slavnostní udílení Ceny města Dobříše za rok 2020

přidáno: 05. 10. 2020

V sobotu 3. října 2020 byly v Zrcadlovém sále dobříšského zámku předány Ceny města Dobříše za rok 2020. Průběh slavnostního večera i jeho atmosféru vám přinášíme nejen prostřednictvím video reportáže…

Letošní 12. ročník předávání Ceny města Dobříše proběhl (ze zcela jasných důvodů) v komornějším stylu, než je obvyklé. Na slavnostním večeru to však nezanechalo žádnou stopu a ovládla ho velmi příjemná, přátelská a chvílemi velmi dojemná atmosféra.

Ceny města Dobříše

Ceny města Dobříše jsou jednou z tradičních akcí, která veřejnosti připomíná významné osobnosti tohoto města. Ocenění každoročně získávají lidé, kteří pro město i jeho široké okolí pracovali, tvořili a nemalou měrou přispěli jeho rozvoji v nejrůznějších oblastech. Většina z nás si právě díky těmto osobnostemmůže připomenout pravé životní hodnoty, krásy zdejšího místa a uvědomit si, že člověk po sobě vždy nemusí zanechat jen hmatatelnou stopu.

Slavnostní předání Ceny města Dobříše za rok 2020

Večerem na zámku Dobříš provázela přítomné hosty již tradičně a velmi příjemně paní Zdeňka Žádníková. Ta mimo jiné s oceněnými natáčela také medailonky, ve kterých dokázala místy emotivně, místy s humorem shrnout jejich život, práci, obětavost a přínos pro dobříšský region.

Ocenění pak z rukou starosty města Dobříše Pavla Svobody převzalapaní Marie Michlová za oblast sportu, výchovy a vzdělání a kolektiv společnosti Josef Bedřich, spol. s r. o. za hospodářský rozvoj.

Paní Marie Michlová přijala cenu s velkou pokorou a dojetím a tak její řeč byla velmi krátká: „Děkuji všem, že jste přišli.“

Za kolektiv společnosti Josef Bedřich, spol. s r. o. převzal cenu pan Josef Bedřich a jeho synové Jiří a Jan. Pan Josef Bedřich neskrýval dojetí a ve své řeči nezapomněl poděkovat hlavně svým zaměstnancům, bez kterých by jejich dnes vyhlášené pekařství a řeznictví nikdy nebylo tím, čím je. 

Medailonky oceněných osobností města Dobříše roku 2020

Medailonek: paní Marie Michlová

Medailonek: kolektiv Josef Bedřich, spol. s r. o.

Po slavnostním předání cen a krátké přestávce přišla pro oceněné do Zrcadlového sálu dobříšského zámku zazpívat naše přední mezzosopranistka, sólistka Opery Národního divadla v Praze, paní Andrea Tögel Kalivodová. Zazpívala program operních árií Věčná Carmen za klavírního doprovodu docentky AMU, paní Ladislavy Vondráčkové.

Video reportáž ze slavnostního udávání Cen města Dobříše za rok 2020

autor článku: redakce DA (video reportáž: Jitka Doubravová a Petr Pluhař)