Dnes je neděle 24. květen, svátek má Viola,
je Mezinárodní den ztracených dětí.

Z našeho města

Jsou stávající zdroje pitné vody pro město Dobříš kapacitně dostačující?

přidáno: 23. 08. 2018

Úkolem všech vodohospodářů je myslet na několik let dopředu a ti dobříšští nejsou výjimkou. V jaké situaci se nachází zdroje pitné vody v Dobříši? Dozvíte se v dnešním článku.

Stávající zdroje pitné vody pro město Dobříš jsou kapacitně dostačující, ale vzhledem k prodlužujícím se obdobím sucha, je nutné připravit se na tato krizová období a neustále mít na mysli i šetrné hospodaření s vodou.

Do budoucna musíme počítat i s dalším rozvojem města, proto stále hledáme a využíváme možnosti dalších zdrojů pitné vody. Za podpory města Dobříše byla vypracována společností VRV studie Zásobení Dobříšska a Novoknínska pitnou vodou, která řeší možnost napojení na skupinový vodovod z Vltavy.

Testování lomu Jezírko

Naše Vodohospodářská společnost Dobříš v současné době také testuje na čerpání vody z místního lomu Jezírko mobilní úpravnu pitné vody, kterou si zapůjčila od Státní správy hmotných rezerv na dobu tří měsíců a umožní tak vyhodnotit správnou možnost úpravy na pitnou vodu a doplnit tak o další zdroj pitné vody pro Město Dobříš v budoucnu.

Fungující kontejnerovou úpravnu přijeli ověřit i reportéři z České televize a TV Nova, aby inspirovali i další města a obce v České republice a informovali o možnosti zapůjčení takovéto úpravny. Těší nás zájem veřejnosti o vodní zdroje a děkujeme všem našim zaměstnancům, kteří se starají o naše zdroje i vodohospodářská zařízení, bez kterých se v našem denním životě neobejdeme.

autor článku: Ing. Tomáš Kolařík | jednatel Vodohospodářské společnosti Dobříš