Dnes je čtvrtek 13. prosinec, svátek má Lucie.

5g.nordictelecom.cz/dobris
Menubox
Restbox

Přání pro Ježíška mohou děti letos v Dobříši pověsit na stromeček

přidáno: 08. 12. 2017

V loňském roce proběhl v Dobříši 1. ročník akce Vánoční přání pro Ježíška, který sklidil nečekaný úspěch. Město Dobříš se tehdy zapojilo do celorepublikové události s rádiem Impuls. Děti napsaly přání Ježíškovi a hromadně ho pak vypustily přivázané na balónku do nebe. V letošním roce se místo na balónek pověsí přáníčka na stromečky. Během akce navíc můžete přispět také na dobříšský domov seniorů.

V pátek 15. prosince od 14:00 hod. se přímo na Mírovém náměstí uskuteční 2. ročník akce pro veřejnost s názvem Vánoční přání. Parkoviště před dobříšskou radnicí bude v tuto dobu patřit hlavně dětem.

Přijďte si napsat své vánoční přání na přáníčka vytvořená dětmi z RC Dobříšek a 2. ZŠ Dobříš nebo si vytvořte své vlastní a ozdobte jím stromeček. Odpoledním programem bude návštěvníky provázet Ing. Denisa Havlíčková, politik Zdravého města a místní Agendy 21, pod kterou celá akce spadá. Těšit se tak můžete i na společné tancování, hry a soutěže.

Jak si mohou děti své vánoční přání Ježíškovi napsat?

Děti i dospělí, kteří přijdou, si mohou své vánoční přání napsat na připravená a ozdobená přáníčka. Vyrobit si ale můžete přímo na místě i vlastní, dozdobit si ho, napsat své největší přání a pověsit na jeden z vánočních stromečků.

Cena za výrobu přáníčka je dobrovolná. Výtěžek z této akce totiž půjde do speciální kasičky… Vánoční svátky by měly být především svátky klidu, rozjímání a obdarovávání potřebných. Na akci proto budete moci splnit přání dobříšským babičkám a dědečkům.

Dětské přání Ježíškovi pomůže i seniorům

Město Dobříš se tentokrát rozhodlo dát akci navíc přidanou hodnotu v podobě charitativního podtextu. Lidé mohou částečně splnit přání i seniorům, pokud přispějí do kasičky pro Domov seniorů Dobříš. Tato kasička je umístěna již od pondělí 4. prosince na dobříšské radnici. V samotný den akce naleznete kasičku přímo u stánku s vyrobenými přáníčky a vedle dílničky, kde si nejen děti budou vyrábět přání, za které mohou přispět do připravené kasičky pro seniory.

Sbírka bude slavnostně ukončena právě akcí Vánoční přání v 16:00 hod. Finanční dar převezmou přímo na místě zaměstnanci a klienti Domova seniorů Dobříš a z vybraných peněz budou vedením domova zakoupeny videoprogramy pro rehabilitaci, reminiscenční terapii a trénování paměti. Cena jednoho takového programu se pohybuje okolo 5.000 Kč.

Co bude s ozdobenými vánočními stromky?

Vánočními přáníčky ozdobené stromky budou po akci umístěny v prostorách radnice města Dobříš a v atriu Kopáčkova domu před Informačním centrem města Dobříš. Děti se tak mohou přijít na své přáníčka podívat nebo je komukoli ukázat.

Program akce:

14:00 hod. – zahájení akce

14:10 hod. – otevření dílničky Přání pro Ježíška

14:15 hod. – vánoční tančení pro všechny návštěvníky

14:30 hod. – přivítání místostarostkou města Dobříš

15:00 hod. – koledy v podání sboru PHV „Rukavičky“ ZUŠ Dobříš

15:30 hod. – hravé Vánoce pro děti i rodiče (soutěže pro děti i rodiče)

16:00 hod. – ukončení akce

Občerstvení na akci

Užijte si vánoční atmosféru prosycenou vůní vánočky, svařeného vína z Čajovny Dobříš a koledami. Během celého programu totiž bude pro návštěvníky připraveno malé občerstvení v podobě vánočky a čaje ZDARMA a těšit se můžete i na oblíbený vánoční svařák za symbolický poplatek.

Zvláštní poděkování

Velké poděkování patří vedení společnosti Bios, která věnovala na akci vánoční stromky.

autor článku: Redakce DA