Dnes je středa 6. prosinec, svátek má Mikuláš.

hudební festival Dobříš

V Dobříši se letos pustí do oprav nejhorších ulic a chodníků ve městě

přidáno: 03. 02. 2023

Dobříšská radnice zahájí letos kompletní opravu dvou ulic, celkem tři úseků chodníků a nové povrchy dostanou i další ulice, jejichž stav je už dlouho ve velmi špatném stavu.

Po opravě některých ulic a chodníků volají obyvatelé města Dobříše už několik let. Do těch nejhorších z nich bude podle schváleného rozpočtu vedení města v roce 2023 investovat přes 12 mil. Kč.

Pro letošní rok připravujeme kompletní opravy ulice Husova a Levandulová,“ uvedl jako první plánované opravy roku 2023 místostarosta Tomáš Vokurka.

V plánu má město Dobříš opravit ale i další ulice a chodníky, na jejichž stav si obyvatelé města stěžují nejčastěji.

„Chůze například po chodníku od dobříšského sanatoria je někdy až nebezpečná,“ říká jedna z obyvatelek města, která tudy pravidelně prochází. Maminky s kočárky si zase často stěžují na stav chodníku v ulici Rukavičkářská a bezpečnému užívání chodců brání i stav chodníku v ulici Pražská nad železniční tratí. Právě tyto chodníky by během letošního roku měly projít kompletní opravou.

„Ve spolupráci s Krajskou správou a údržbou silnic zahájíme opravu chodníků a vozovky v ulici Pražská nad železniční tratí směrem k čerpací stanici. Plánujeme opravit povrchy vozovky v ulici Nad Papežem a Rukavičkářská, chystáme se na rozbité chodníky na Dukelském náměstí před budovu dobříšské pečovatelské služby, kde se často pohybují senioři. Zpracováváme projektovou dokumentaci na kompletní rekonstrukci chodníku v ulici Hostomická, a to včetně úpravy dopravně nebezpečného místa na horizontu před sanatoriem, kde se chystáme doplnit dopravní značení a přemístit vhodně zastávky MHD i přechod pro chodce, tak aby byl bezpečným místem pro pěší,“ popsal místostarosta města Dobříše letošní plány.

Kdy se s konkrétními opravami ve městě začne bude do jisté míry záležet na počasí. Stavební práce by se však měly rozjet během jara.

Podle vyjádření vedení města dále pracovníci dobříšské vodohospodářské společnosti dokončují výměny vodovodů a kanalizací v ulici Tylova a Nová. Městský úřad Dobříš pak v návaznosti na tyto práce připravuje úpravu povrchů také zde.

„Nově se VHS zaměří na lokalitu v okolí Ligrusu, v letošním roce dojde ke kompletní obnově vodovodů a kanalizací v ulici U Ovčína, zároveň město ještě letos zadá zpracování kompletní projektové dokumentace na následnou rekonstrukci chodníků, silnice i veřejného osvětlení tamtéž s výhledem realizace v roce 2024,“ dodává za město Dobříš Tomáš Vokurka.

autor článku: redakce DA (www.dobrisskelisty.cz)