Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

hudební festival Dobříš

V Dobříši dnes zprovozní mobilní dopravní hřiště pro děti. Vstup je zdarma!

přidáno: 30. 05. 2022

Město Dobříš opět zprovozňuje mobilní dětské dopravní hřiště, které mohou rodiče s dětmi využít zcela zdarma. Tentokrát však jen na pár dní…

Mobilní dopravní hřiště pro děti je od dnešního dne opět umístěno na ploše Zimního stadionu Dobříš, který se nachází vedle areálu MFK Dobříš. Zdarma zde bude letos v provozu pro školy a veřejnost pouze do 17. června 2022.

Vstup na dopravní hřiště v Dobříši je možný pouze po předchozí rezervaci

Využít zdarma dopravní hřiště můžete pouze po předchozí rezervaci a vyzvednutí klíče od vstupní branky do areálu zimního stadionu. Vždy je ale nutný doprovod a dohled dospělé osoby.

Rezervace je možná přes rezervační systém na stránkách:  

Vyzvednout klíč si můžete ve všední dny od 10:00 do 18:00 hod. a o víkendu pouze po předchozí domluvě. V případě, že budete chtít hřiště nasvítit v sobotu nebo v neděli, bude možné si klíč vyzvednout už v pátek.

Přístup na dopravní hřiště je možný pouze v případě trvalejšího příznivého počasí. V případě přetrvávajících dešťů, není vstup na dopravní hřiště vhodný z důvodu podmáčeného povrchu jednotlivých panelů hřiště, které mohou být mimo jiné vlivem větru posunuté.

Mobilní dopravní hřiště bude opět sloužit k dopravní výchově dětí ze základních a mateřských škol

V dopoledních hodinách bude na dopravním hřišti probíhat dopravní výchova pro děti, odpoledne pak bude zpřístupněno pro veřejnost (rodiče s dětmi).

Jednotlivé přednášky z dopravní výchovy budou zaměřeny na žáky základních škol. Jejich organizaci zajišťuje město Dobříš ve spolupráci se strážníky Městské policie Dobříš. V rámci návštěvy jedné skupiny žáků bude vždy připravena teoretická i praktická část dopravní výchovy. Žáci budou nejdříve seznámeni s pravidly bezpečného pohybu na hřišti, následně vyslechnou přednášku o pravidlech silničního provozu a absolvují praktické jízdy. Pro žáky zde budou připravena celkem 4 dětská kola a 6 koloběžek.

Základní a mateřské školy si mohou rezervovat termín pro výuku dopravní výchovy u manažerky prevence kriminality Mgr. Evy Přibylové, tel. 778 462 283, e-mail: prevence.kriminality@mestodobris.cz.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)