Dnes je pondělí 18. březen, svátek má Eduard,
je Mezinárodní den nenávisti.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Vyjádření radní města Čermákové k uzavření dobříšského skateparku

přidáno: 29. 03. 2018

Minulý týden byl dobříšský skatepark uzavřen. Rada města toto úterý schválila likvidaci prvků. Jakým způsobem probíhají další jednání? Bude skatepark vůbec ještě někdy otevřen?

Minulý pátek, na základě stanoviska správce areálu skateparku, po vizuální kontrole Městské policie na místě a na základě stanoviska České obchodní inspekce, byl areál skateparku do doby rozhodnutí o dalším postupu uzavřen.

Oprava prvků vydžela jeden rok

„Přestože mě celá záležitost velmi mrzí, skatepark vnímám jako velmi vhodné vyžití pro děti a mládež, které má své pevné místo mezi mimoškolními aktivitami významně se podílejícími na prevenci kriminality, havarijní stav prvků prostě nedovoluje jejich další užívání. Loňské dubnové zastupitelstvo rozhodlo o provizorním řešení – opravě prvků pobitím novými deskami. Jak je vidět, provizorní řešení za cca 150 000Kč vystačilo na cca jeden rok, s čímž pravděpodobně asi všichni počítali. Nově instalované desky byly již na mnoha místech vyštípané, uvolněné od asfaltu a konstrukce uhnilé,“ sděluje Markéta Čermáková, radní pro bezpečnost a správu majetku města.

Rada města schválila likvidaci

Z pohledu správce jsou další provizorní opravy zbytečné a další vynakládání financí neekonomické. Hlavním problémem byla zchátralá konstrukce (z roku 2008, tedy za životností, a její stav tomu odpovídal), u které hrozil propad, na což upozorňovala v minulém roce i Česká obchodní inspekce. Rada města projednala toto úterý 27. března havarijní stav skateparku a schválila likvidaci. „Proběhlo společné jednání se zástupci DFight, nezávislého technického poradce, Dokas Dobříš a města. Všichni se shodli na možnosti řešení, s ohledem na majetkoprávní vztahy a finanční možnosti města tak, aby byl zajištěn provoz skateparku s platnými certifikáty předepsanými příslušnými zákony, aby tam rodiče mohli bez obav své děti pustit. Nakonec se přítomní zástupci, s ohledem na vlastnosti pro uživatele, shodli na variantě nových dřevěných prvků s životností cca 10 let. Protože mě situace moc mrzí a chápu zklamání a rozhořčení dětí a mládeže, které areál využívají, udělám vše pro to, aby se nový skatepark zprovoznil co nejdříve. Na nejbližším zastupitelstvu, 12. dubna, bude problematice řešení skateparku věnována pozornost. Budu prosazovat obnovu areálu skateparku podle požadavků uživatelů a v souladu s bezpečnostními předpisy,“ dodává radní města.

autor článku: Redakce DA a Markéta Čermáková | radní pro bezpečnost a správu majetku města