Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Využijme čas i omezení a „Ukliďme si Dobříš“

přidáno: 10. 03. 2021

Na výzvu občanů se v Dobříši rozhodli pojmout letošní „Týden Země“ netradičně. Od dnešního dne tak město všem, kteří chtějí pomoci s úklidem přírody v Dobříši i jeho okolí, poskytne pytle a rukavice a pochopitelně zajistí odvoz a likvidaci nasbíraného odpadu.

Město Dobříš pořádá každý rok v rámci mezinárodního svátku Dne Země dobříšský „Týden Země“. V tomto týdnu všechny dobříšské školy, neziskové organizace a spousta dobrovolníků uklízí naše krásné město a jeho okolí.  Tento rok je však jiný než všechny roky předchozí. 

Město Dobříš vyhlašuje akci: Ukliďme si Dobříš

Společné akce s tématem úklidu veřejných prostranství uskutečnit nemůžeme. Můžeme se však procházet po našem katastrálním území. A spoustě lidí to nedá a pomáhají ve svém volném čase a bez jakékoliv organizace čistit naše město od nepořádku. Rozhodli jsme se, i na výzvu občanů města, tak pojmout netradičně i náš „Týden Země“.

Od dnešního dne až do 22. dubna město všem, kteří chtějí pomoci s úklidem přírody v okolí Dobříše, poskytne pytle a rukavice a pochopitelně zajistí odvoz a likvidaci nasbíraného odpadu.

Pytle i rukavice je možné vyzvednout v úředních hodinách na Odboru výstavby a životního prostředí (vchod ze strany nad Penny Marketem - 1. patro). 

  • pondělí: 7:30-17:00 hod. 
  • středa: 7:30-18:00 hod.
  • pátek: 7:00-14:00 hod. 

Informace o odloženém odpadu prosíme sdělit na e-mail: harmanova@mestodobris.cz pod názvem „Ukliďme si Dobříš“ nebo na telefon 605 929 910. Jen prosíme odpad odkládat na dobře identifikovatelná místa, ideálně ke komunikaci či jiné dostupné místo.

Soutěž o největší kuriozitu při sběru odpadu

Zároveň, pro zlepšení nálady a zabavení ratolestí, vyhlašujeme soutěž o největší kuriozitu při sběru. Zajímavé, netradiční, pozoruhodné odpadky, které v přírodě objevíte, vyfoťte a fotku pošlete na stejný e-mail, s heslem „Kuriozita“. Soutěž končí 22. dubna, na Den Země, kdy „komise“ vybere vítěze a ocení je sladkou odměnou.

Děkujeme, že vám není lhostejný stav životního prostředí ve vašem okolí, v našem městě. Každého, kdo přiloží ruku k dílu, si velice ceníme.

 

Akce se koná v rámci kampaně NSZM ČR „Den Země“ a projektu Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21.

 

 

autor článku: Ing. Alena Harmanová - vedoucí Odboru výstavby a životního prostředí