Dnes je pondělí 18. březen, svátek má Eduard,
je Mezinárodní den nenávisti.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Dobříšský „TÝDEN ZEMĚ“ 2018

přidáno: 06. 04. 2018

22. duben je zapsán v povědomí lidí jako Den Země a celosvětově věnován oslavě naší planety a ochraně životního prostředí. Slaví se jako den vzniku moderního environmentálního hnutí. Společnou účastí na akcích konaných k oslavě tohoto významného dne, se také hlásíme k tomu, že nám není lhostejný stav naší planety, našeho státu, našeho města i okolí našeho domova. I když na velké změny jednotlivec nestačí, může se na jejich prosazování a vlastní realizaci podílet.

Město Dobříš se již desátým rokem hlásí k této kampani a ve spolupráci s dobříšskými neziskovými organizacemi a školami organizuje akce propagující smysl Dne Země. V termínu od 16. (pondělí) do 22. (neděle) dubna zaštituje úklid veřejných prostranství i okolí města. Zajišťuje organizaci, potřebný materiál pro sběr odpadu i jeho svoz.

Pokud máte zájem se k akci přidat i Vy, jste vítáni!

V tomto případě kontaktujte odbor výstavby a životního prostředí MěÚ Dobříš osobně, telefonicky (tel.: 318 533 380), či e-mailem (harmanova@mestodobris.cz). Rádi Vám podáme doplňující informace. Těšíme se na spolupráci.

Při úklidu, pro odlehčení pracovního nasazení, organizujeme opět soutěž o největší (nejlepší) kuriozitu, která se při této činnosti nalezne. Tři kolektivy objevitelů nejzajímavějšího předmětu získají sladkou odměnu. Soutěž je nutné brát jako kolektivní hru pro zábavu při pomoci přírodě. Přihlásit se lze zasláním fotografie nalezeného předmětu nejlépe na e-mailovou adresu výše. Vyhodnocení zaslaných materiálů a vyhlášení výherců bude provedeno v týdnu po ukončení akce.

V tomto „týdnu Země“ se budou konat zajímavé společenské a kulturní, ekologicky zaměřené akce, které se váží k tomuto významnému dni.  Nejvýznamnější bude určitě oslava Dne Země, která se bude opět konat na hřišti B. Němcové, tentokrát v pátek 20. dubna 2018.

Heslem akce je: „Životní prostředí si musíme chránit“ a o překvapení a zábavu nebude nouze. K vidění budou včely z dobříšských lesů, ryby z dobříšských rybníků, ochutnávka dobříšské vody, poutavou formou budou děti poznávat problematiku třídění odpadů, budeme pomáhat zachraňovat ptáky v okolí autobusových zastávek, připravená je i výtvarná dílnička, propagace třídění odpadů a drobných elektrospotřebičů a další zajímavosti. Vyřazený drobný elektrospotřebič zde bude možno i odevzdat. Pobavit se můžete také s děkanem a studenty Fakulty technologie ochrany prostředí VŠCHT. Na tuto akci, kterou městu pomáhá spoluvytvářet několik dalších organizací působících na Dobříši, či s Dobříší spolupracující, jste srdečně zváni.

autor článku: Ing. Alena Harmanová | vedoucí odboru výstavby a životního prostředí